Wpis z mikrobloga

czy to jest możliwe że oni serio podsł#!$%@?ą?


@Kawunia_z_rana: Możliwe, ale tego nie robią. Skąd wiem? Bo można to bardzo łatwo sprawdzić. Jesteś w stanie logować całą komunikacje twojego telefonu z internetem. Gdyby Google cały czas słuchało to te pakiety musiałyby lecieć na ich serwery non-stop, albo jeżeli głos byłby przetwarzany lokalnie na telefonie, to przynajmniej jakiś feedback żeby wiedzieli jakie reklamy mają wyświetlać. Nie ma co wierzyć foliarzom.
@Haziux: Właściwie to nie jest faktycznie śmieszne wcale. Ostatnio z koleżankami śmieszkowałyśmy z tego, bo zaczęły mi wyskakiwać na fb reklamy dotyczące wydarzeń z mojego życia. Ot, całkiem z dupy. Uznałam to za niesamowity zbieg okoliczności. Wróciłam do domu i dostałam powiadomienie z IG, żeby zaobserwować... chłopaka koleżanki z którą właśnie się widziałam. Gościa na oczy nigdy nie widziałam, nie wiedziałam nawet, że ma instagrama (też sama nie korzystam prawie).
A
no to nie jest #!$%@? śmieszne nic a nic, raz siedziałem na przystanku koło gościa którego znam tylko z widzenia. Po kilku minutach wchodzę na fejsa, a tam on na pierwszym miejscu na liście "osób, które mogę znać" ( _)


@StarySer: miałem podobnie, tzn. jadłem na mieście i przypadkiem w tym samym czasie i miejscu jadł gość, u którego byłem parę dni wcześniej w firmie. Wieczorem Facebook zaproponował
@mister_pink: @carnaval: @Simple-Man: Po prostu nie jesteście tak wyjątkowi jak wam się wydaje a algorytmy korelacji danych są już nieźle dopracowane i często mogą nawet, przewidzieć przyszłość i zaserwować wam reklamę czegoś o czym jeszcze nie zdążyliście pomyśleć a wam się przyda.
Czym więcej udzielacie się na socialmediach tym więcej wiedzą o was i waszych znajomych i ich relacjach z wami.

Ilość danych i moc jaką by wymagało ciągłe
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m0rgi: no i tu się mylisz, ig mam, ale nie używam, fejs? Tylko grupki. I tak! Nie jestem zaskoczony, gdy mam spam reklam czegoś czego szukałem wcześniej czy googlowalem, ale jeśli o czymś rozmawiam, a potem cyk reklama na fonie to jestem lekko zdziwiony.

I bez różnicy z czy bez asystenta google. Zresztą ja mam to gdzieś, XXI w i anonimowość ? Litości
@carnaval: Czyli jednak sociale masz i coś tam przeglądasz ergo wiedzą o tobie więcej niż myślisz gdyż wątpię byś czytał te regulaminy które akceptujesz przy uruchomieniu.
Jak na wstępie wspominałem, nie jesteś wcale wyjątkowy a twój profil zachowania można bez problemu ekstrapolować z innej osoby która ma podobne wzorce zachowań a zależności wyciągać po znajomych czy reklamach które widziałeś a były ci wyświetlone.
Wiesz, że strona oprócz wyświetlenia reklamy wie kto
@Drogomir gdzieś czytałam że Facebook sczytuje Wasze lokalizacje tj. Twoje i jakiejś osoby która często się z Tobą pojawia w tym samym miejscu (praca, kawiarnia, sklep itp mimo że nie macie wspólnych znajomych) i na podstawie tego proponuje właśnie w taki sposób nawiązanie znajomości ( _)