Wpis z mikrobloga

@Raf_Alinski: Tutaj idealnie widać jak elita narodu nie ogarnia jednych z bardziej podstawowych pojęć xd
Wykres nie mówi że 1000 euro = 1000 zł
Wykres mówi że za minimalną pensje brutto w Polsce kupisz o 20% mniej dóbr niż za minimalną pensje we Francji. Czy to jest takie ciężkie do zrozumienia?
  • Odpowiedz
ą, bo cały szereg dóbr i usług, zwłaszcza tych wymienialnych (smartfon, ropa, złoto, paliwo lotnicze, hotele, biżuteria, odzież, materiały budowlane, akcje największych spółek itp. itd.) albo "sieciowych" - choćby subskrypcje chmury czy aplikacji są wyceniane jednakowo na całym świecie.


@Raf_Alinski: Teraz to ozusuj i pokaż jeszcze raz, nawet nie trzeba podatkować.
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski: "Płaca minimalna" i wykres dla USA... W Stanach nie ma określonej krajowej płacy minimalnej. Stawka różni się pomiędzy stanami (w niektórych jej nie ma) i jest zależna or rodzaju pracy (mniejsza gdy można dostać napiwek)
  • Odpowiedz
o co chodzi z dobrym school district? Szkoły w USA tak czy inaczej nie są płatne?


@r4do5: podstawowe nie - są finansowane z lokalnych podatków katastralnych. W praktyce "School district" to niemal jak nasz samorząd ze zdolnością do ściągania podatków dlatego bardzo dużo zależy od tego żeby być w dobrym school district.
https://en.wikipedia.org/wiki/School_district#United_States

School districts are local governments with powers similar to that of a town or a county including taxation
v.....a - > o co chodzi z dobrym school district? Szkoły w USA tak czy inaczej nie są...

źródło: comment_1593589503wRvXS8FnobA7RIWvnXlQx2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rskate: o widzę że się znawca znalazł człowieku ocena tego jak wygląda dany kraj jest subiektywna i według mnie we Francji nie widać żadnego bogactwa więc nie tłumaczysz żadnej Francji okej bo byłem na 100% większej ilości krajów od ciebie i pewnie więcej widziałem we Francji niż ty człowieczku mały nie mów mi co i jak no jakiś domach i nie ha ha I tutaj w warzywniaku
  • Odpowiedz
@LetMeIn: @LetMeIn: nie wiem W ilu krajach byłeś i jakie ma to odniesienie do mieszkania we Francji Moja rodzina mieszka tam od 25 lat Ja też sporo czasu tam spędziłem i myślę że mam jako takie pojęcie to że nie widać bogactwa noe że go niema ludzie bogaci zwykle noe szpanuką kasą. Powiedz co widziałeś w tych slumsach co tam nocowaleś dwa tygodnie?
  • Odpowiedz
Akurat ceny nieruchomości w stanach są niewiele wyższe niż w polsce


@bboymc: Chyba to gówniano sprawdzałeś. Ja robiłem projekt w Nowym Jorku i w odległości godziny dojazdu do biura najtańsze kawalerki 20m kw. były w cenach typu $1600, czyli dokładnie 4x tyle, co w Warszawie. Nie wiem jak w zakupie, ale podejrzewam, że analogicznie. Oczywiście, że w Polsce, w dziurze parę kilometrów od Białegostoku, znajdziesz pewnie 3x taniej. Ale o tym
  • Odpowiedz
@bboymc: Całkiem fajny. Ale nadal nie jest to żaden punkt odniesienia, bo średnia cena w całym USA to jest jakieś $300k. Równie dobrze mógłbym Ci podesłać jakąś ofertę fajnego domu pod Lublinem za 400k PLN, co ma się nijak do średniej. Jak już chcesz mieć jakiś punkt odniesienia, to cenę mieszkania w Krakowie porównaj do ceny takiego samego mieszkania w Bostonie, LA czy SF (o NY nawet nie wspominam, bo powiedzmy,
  • Odpowiedz