Wpis z mikrobloga

Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu

Od początku istnienia tagu a więc od 21.05.2020 roku średnio dziennie rozdano 113 000 000 złotych w ramach programu 500+. Na dzisiaj 01.07.2020 daje to łączną kwotę 4 746 000 000 złotych

01.07.2020
Wczoraj podsunięto pomysł boisk i stadionów olimpijskich.
Za jeden dzień 500+ zbudujemy albo 125 Orlików albo np. stadion w stylu stadionu olimpijskiego we Wrocławiu (minimalnie by brakło)
http://stadiony.net/stadiony/pol/stadion_olimpijski_we_wroclawiu
https://ceo.com.pl/orliki-koszty-budowy-i-utrzymania-boisk-raport-nik-96319

W komentarzu podejście wojenne pisowsko-peowskie

Zapraszam na rozdawnictwo.org oraz na FB - ta sama nazwa
#rozdaniepisu #bekazpisu #tvpis #500plus #polska #gospodarka #heheszki #wykop #polityka #zdrowie #socjalizm #wroclaw #wybory #pilkanozna
wiemwszystko - Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu

Od początku istnie...

źródło: comment_1593608235PvqbnByfSux3HCojxZ8t5G.jpg

Pobierz
  • 11
@PawPL: oczywiście, że tak. a w czym problem jak to przeliczymy żeby pokazywać ILE PIENIĘDZY na to idzie a co można by mieć gdyby zamiast rozdawać jakieś śmieszne 122 euro przeznaczyć to np. na infrastrukture sportową...
@wiem_wszystko: A nie lepiej jeśli ludzie mieli te pieniądze w kieszeni i sami decydowali na co je wydadzą, bo jak zostawimy je do dyspozycji urzędników trafi się jakiś fan footballu i będzie codzienne nam 125 orlików budował, aż do momentu jak to stwierdził klasyk że nie będzie niczego tylko orliki.
@PawPL: Oczywiście, że lepiej ale tutaj nie chodzi o budowanie dziennie 125 orlików tylko pieniądze z tego jednego dnia przeznaczyć na to. Zapoznaj się o co chodzi w tym tagu. A jak ci się nie chce to nie komentuj i tyle.
@wiem_wszystko: Skoro się zgodzimy, że lepiej żeby to ludzie mieli pieniądze w kieszeni bo oni wiedzą na co im najbardziej potrzebne. To może po prostu im je zostawić, a nie zabierać w podatkach po to by ich później uszczęśliwiać orlikami.
@PawPL: no niestety ja nie mam takiej mocy. jak widać po wyborach ludziom się to podoba. ja tu tylko sobie przeliczam 500+ na różne, wydaję mi się ciekawsze inwestycje zamiast rozwalania kasy na lewo i prawo.