Wpis z mikrobloga

#ukraina #podroze Czy obywatel polski może wrócić z Ukrainy do Polski samolotem, bez przechodzenia 14 dniowej kwarantanny? Znalazłem coś takiego:
https://www.prawo.pl/prawo/zniesienie-obowiazkowej-kwarantanny-po-przyjezdzie-do-polski,501422.html
ale ten zapis:

Dodatkowo z listy osób zwolnionych z obowiązku odbycia kwarantanny po przylocie do Polski samolotem skreślono pasażerów statku powietrznego wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium Ukrainy. Argumentem podanym w uzasadnieniu tej zmiany jest skala rozwoju epidemicznego na terytorium Ukrainy. .


rozumiem tak, że nie można i trzeba przechodzić kwarantanne.
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@seledynowa_panienka: tak, to prawda. Takie ubezpieczenia wydają Warta, Axa, Signal Iduna, Generali.

Rozmawiałem wczoraj z @kawiarnianypl i ludzie na grupach, kupując polisę u agentów dostają informację w jez. polskim i angielskim, że ich ubezpieczenie obejmuje także leczenie w przypadku koronawirusa.

Ja na próbę kupiłem online z trzech powyższych firm, prócz Warty i tylko Axa miała dopisek, ale w owu...
@fierce: Dopisek o tym że na leczenie covida, nie jest konieczy. Wczoraj na lotnisku pytałem się o to, bo mam AXA bez żadnej informacji o tym i mówili że ma być tylko ubezpieczenie z podaną kwotą na wypadek jakiegokolwiek leczenia + wiadomo adres gdzie się będzie przebywało, ale to i tak osobno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albert107: trzeba śledzić, bo Ukraińcy uaktualniają listy państw co 24h, ale Polska jest państwem jak na tę chwilę zwolnionym z obowiązku odbywania kwaratanny.
@Marek1991: Moja nazywała się dokładnie Multitravel Light, pewnie to to samo ,ale najlepiej porównaj sobie czy np. kwota na leczenie jest dostatecznie wysoka, bo na to głównie patrzyli na lotnisku.