Wpis z mikrobloga

Czy jestem jedyną różową, która uważa, że makijaż to jest oszustwo i leczenie własnych kompleksów (które podsunęły nam media i niebiescy zmanipulowani przez media)? Nigdy nie odczuwałam potrzeby malowania się, uważam, że kosmetyki są tworzone z nienaturalnych składników, do tego nosząc kosmetyki, czuję się jak w masce i czuję, że udaję kogoś, kim nie jestem.

#makijaz #kosmetyki #oswiadczenie #zalesie #rozowepaski #przemyslenia #pytaniedoniebieskichpaskow #pytaniedorozowychpaskow #zapraszamdodyskusji #anonimowemirkowyznania
  • 144
@blablaelotrzydwazero no to zanim wypowiesz się na jakiś temat to go zgłąb, ponieważ popełniłaś błąd merytoryczny już w pierwszym zdaniu. Zachęcam do poczytania o historii makijażu, jak długo on istnieje, ponieważ nie jest wymysłem marketingowców(xd) tylko ozdobą, tak jak biżuteria. no i sprawdź co masz teraz na sobie z jak naturalnych surowców jest robione, bo zapewne poliester, wiakozą pogania. Pozdrawiam XD
@blablaelotrzydwazero: No ale jeśli chodzi o same malowanie kogos/siebie jako hobby czy pochodząc do tego artystycznie i znając się na temacie lub robiąc charakteryzację do telewizji to makijaż jest rzeczą bardzo przyjemną. Gorzej jest jak pokazujesz się tak na instagramie i przeklamujesz rzeczywistość. Lubię się czasami mocniej pomalować ale dla samej siebie a czasem bo muszę. Też trochę wpadłam w ten wir perfekcjonizmu i nie wiem jak to zmienić
@blablaelotrzydwazero: Dopóki nie pracujesz w zawodzie, który wymaga od ciebie stosownego dress codu (w tym makijażowego) to wątpię, żeby ktokolwiek mógł Cię przymusić do noszenia makijażu skoro tego nie chcesz. Kwestia tego czy czujesz się bez niego pewnie, komfortowo. Natomiast szufladkowanie kogoś przez to, że się maluje jest trochę niesprawiedliwe. Nie każda malująca się kobieta jest brzydka bez makijażu. Niektóre po prostu lubią wykonywać tą czynność i nie muszą mieć żadnego
@blablaelotrzydwazero powtarzam, historia makijażu. Kobieta jest uważana za płeć piękną i jest to zakorzenione w kulturze, a nie w mediach. W starożytności i średniowieczu makijażu używali również mężczyźni, stanowił on o statusie społecznym i atrakcyjności. Nikt ci nie zabrania chodzenia bez makijażu, szczególnie teraz, kiedy jest modna na minimalistyczne podejście do mody i urody. Teraz jest moda na mąkę up równie mocna jak w latach 80, wtedy również modne były mocne makijaże.
Dopóki nie pracujesz w zawodzie, który wymaga od ciebie stosownego dress codu (w tym makijażowego) to wątpię, żeby ktokolwiek mógł Cię przymusić do noszenia makijażu skoro tego nie chcesz. Kwestia tego czy czujesz się bez niego pewnie, komfortowo.


Jakie to są zawody?

Natomiast szufladkowanie kogoś przez to, że się maluje jest trochę niesprawiedliwe. Nie każda malująca się kobieta jest brzydka bez makijażu. Niektóre po prostu lubią wykonywać tą czynność i nie muszą
Kobieta jest uważana za płeć piękną i jest to zakorzenione w kulturze

To dziwne, że facet jest ceniony za naturalne piękno i nie musi do tego stosować makijażu. Facet wie, że albo się urodził ładny, albo brzydki, a kobieta musi się malować, aby była za piękną uznana.
@blablaelotrzydwazero: Praktycznie wszędzie gdzie wykorzystujesz swój wizerunek albo gdzie próbujesz skłonić klienta do zakupienia Twoich produktów, bądź też usług, czyli głównie w branżach PR, marketingu, stanowiska zarządzające itp. Myślę, że influencerzy o których mówisz też łapią się w te widełki w których ich wizerunek przekłada się na wyniki. Nie jest to kwestia działań marketingowców, którzy próbują kreować kanony piękna, ale nasza ludzka ułomność zwana też "halo effect".
Jeżeli chodzi o malowanie