Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wycie przy +- 80 km/h w #yamaha #fazer #fz6. W trakcie jazdy występuje wycie/huczenie przy prędkości około 80 km/h. Niezależne od prędkości obrotowej. Występuje niezależnie od sprzęgła/prędkości obrotowej silnika. Powyżej 100 km/h cisza. Poniżej 80 km/h ciszej ale prawdopodobnie wciąż słyszalne ale ciszej. Czasem słychać mniej czasem bardziej ale zazwyczaj podobnie głośno. Kiedyś jechałem taką kolegi i pamiętam ze też taki dźwięk był. Pytanie czy to możliwe że tak ma czy może łożysko koła/zabieraka? To moje drugie moto, wcześniej jezdzilem SV659s na prselocie więc nie znam typowych/nietypowych dźwięków poza wydechem ( ͡º ͜ʖ͡º) #mechanika #motocykle
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rad99: myślałem o tym właśnie... ale to takie wycie jakby przy jednej danej prędkości masz? Bez znaczenia czy jedziesz stałą prędkością czy wciśniesz sprzęgło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atan: czyli może faktycznie ten typ tak ma na zębatce bez tłumika, to bym się uspokoił bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) najbardziej się bałem że to coś ze skrzynią
@enjoi właśnie odkąd kupiłem go w kwietniu to taki jest, może się wydawać że się zwiększył ale prawdopodobnie to tylko moje wrażenie, nie jest jakiś niewiadomo jak głośny ale też mam wrażenie że jadąc z pasażerem jest intensywniejszy ale prawdopodobnie mniej odczuwam szum wiatru wtedy i dlatego ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ironek105: u mnie miałem wycie, jak za mocno naciagnalem łańcuch. Po ustawieniu prawidłowego luzu wróciło do normy. A teraz mam innego rodzaju dźwięk z napędu po wymianie na nowy. Założyłem zębatkę zdawczą z gumą i na to zwalam winę.
Ale jeżdżę, bo wszystko jest prosto, luz prawidłowy, więc nie mam pomysłu.
@enjoi no niby naciąg łańcucha ustawiłem i miałem wrażenie że jakby trochę ucichło albo zmienił się zakres prędkości tego wycia ale nie wiem czy tylko mi się zdaje czy faktycznie. No ja zastanawiam się nad wymianą łożysk w kole i zabieraku ale też nie chcę sobie roboty i kosztów robić niepotrzebnie. Choć może to być też wina napędu u mnie bo nie wiem ile już ma. Martwię się tylko żeby to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@enjoi: minęło trochę czasu ale teraz dopiero ogarnąłem temat :) no więc wycie prawdopodobnie było winą napędu. Wymieniłem też profilaktycznie łożyska ale stare wg. mechanika były w idealnym stanie. Napęd był wyciągnięty nierówno, miał zapieczone kilka ogniw i ogólnie był dziad. Po wymianie jest w końcu cisza, aż się ciężko przyzwyczaić :)