Wpis z mikrobloga

Pierwsze kilometry pękają. Szosa, miasto, szutry i leśne ścieżki - póki co #rower ze wszystkim daje radę. Jak dla mnie zakup #gravel nawet jeśli jest to raczej budżetowiec to była dobra decyzja. Może to przez covida i pracę zdalną, ale chyba nigdy dotąd jazda rowerem nie sprawiała mi tyle przyjemności. Trochę #chwalesie i polecam ten stan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz barubar - Pierwsze kilometry pękają. Szosa, miasto, szutry i leśne ścieżki - póki co ...
źródło: comment_1594660064NPkVD0EFUra2rYbfyXi0sC.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@barubar: szukałem aspre 2.0 w tym tygodniu, jednak już nigdzie nie mogę znaleźć. Jak jazda po wyboistych drogach? Ręce odpadają, czy jest w miarę komfortowo? Gratuluję zakupu :) Ja chyba poczekam na początek przyszłego roku, bo w tym ludzie wykupili tych rowerów niesamowite ilości.
@cybul26: ciężko z rowerami w tym sezonie, też zastanawiałem się czy nie poczekać do przyszłego roku, ale w końcu zdecydowałem się na zamówienie w intersporcie, bo jednak jeszcze trochę sezonu zostało ;)
Cały czas się do niego przyzwyczajam, poprzednio jeździłem rowerem miejsko-trekingowym i to raczej skromne dystanse więc przesiadka wiadomo, że chwilę zajmie.
Co do wygody to jest całkiem przyzwoicie. Mniejsze korzenie, nierówności czy niższe krawężniki są zupełnie do pokonania, nawet
@Resman @cybul26 mam na nim opony schwalbe g-one allround 35c. Las z małymi korzeniami/gałązkami od czasu do czasu to nie dramat, gorzej jak trafi się na sypki, grząski piasek, wtedy przejechanie więcej niż 3-5 metrów to już słaby temat, lepiej zsiąść, szkoda się męczyć. Plus tak jak piszesz kierownicę na przeszkodach trzeba trzymać dość mocno. Pierwszy mój szybki wjazd w piach trochę mnie zaskoczył ;) Wiadomo, że nie jest to mtb i
@LegoCiemnyLas: Romet Aspre 1. Dupsko już prawie zahartowane ;) Na opony wcale nie narzekam, spisują się dobrze, szerszych nie mam zamiaru wsadzać. Procentowo większość moich tras to głównie szosa/ddr, bo lasu nie mam pod samym nosem.