Wpis z mikrobloga

@chixi: pieczonki, cudowna sprawa () zagłębie here. Na dno garnka wykładamy skórę z boczku i bardzo grubo pokrojone w plastry ziemniaki, na to buraczki (zawsze mega cienko pokrojone i zawsze na ziemniaka żeby bezpośrednio go zabarwił), następnie pokrojona w drobną kostkę cebulka i marchewka w cienkie plasterki oraz boczek. I znowu od nowa: ziemniak, burak, marchewka, cebulka i boczek. Sól i pieprz na każdą
@chixi: Ja jestem z zagłębia więc od gnoja to jadłem. Mięsa aż tak dużo sie nie dawało żeby to w smalcu nie pływało, oprócz buraków to jeszcze kiełbasa powinna być.

Boczek, kiełbasa, mięso, ziemniaki w przeważającej ilości, marchew, cebula, burak (głównie do koloru tylko troszeczke)
Ziele angielskie, liść laurowy, sól, pieprz.

Żartobliwa nazwa to pijaczonki (pieczonki)
@chixi: U mnie wszystko się kroi w talarki, zamiast karkówki- kiełbasa. Dodatkowo burak i pietruszka


@Kieres: u mnie podobnie, ale bodajże ani bez pietruchy, ani bez marchwi ( ͡º ͜ʖ͡º)

@chixi: Halo, a gdzie buraczki? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bez buraków się nie liczy


@rosea_balteum: właśnie, gdzie buraczki!?!?!?! (°°
Nie dodajemy liścia z kapusty. Czekamy aż ziemniak puści sok i odciskamy garnek do góry nogami żeby woda wyciekła (żeby się warzywa piekły, a nie gotowały albo prażyły) :3 jako tłuszcz tylko boczek + smalec wieprzowy. 15 min na dużym ogniu i co najmniej pół godziny na mniejszym.


@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: to jest jakaś abominacja, a nie prażonki ( _)
po to się je piecze przez 1-1.5h na wolnym żarze,
Pobierz Marcinnx - > Nie dodajemy liścia z kapusty. Czekamy aż ziemniak puści sok i odciskamy...
źródło: comment_15950759857U3nIK9JkV0lTwOSXa6UdZ.jpg
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: no skoro po 15, czy nawet 30min odlewacie soki to nie ma co parować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
magia się zaczyna po 45min bez ruszania, gdy robi się odpowiednia temperatura i ciśnienie, wtedy nadmiar pary znajduje miejsce do ucieczki ( ) później jeszcze z pół godzinki potrzymać i wychodzi pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) prażenie w tych