Wpis z mikrobloga

Pobrałem sobie Fitatu i aplikacja wyliczyła mi takie cele dzienne jak na screenie.
Cel to -0.5kg / tygodniowo.
Mam 1,80 cm wzrostu, obecna waga to 85kg. Praca głównie za biurkiem ale trafi się dzień gdzie wysyłają mnie w trasę z towarem jako dostawca więc czasami idzie się zmęczyć. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną w ciągu dnia to ćwiczę w domu co drugi dzień z własną masą. Staram się też ruszać jak najwiecej przy każdej okazji. Na przykład mieszkając na 9 piętrze zawsze wybieram schody zamiast windy itd
Od poniedziałku zaczynam siłkę. I tu rodzi się moje pytanie. Czy można wierzyć tej aplikacji czy te wyliczenia nie są zbyt dokładne?
Dodam że rzadko kiedy nabijam więcej niż 2,000kcal dziennie. Pozostałych widełek też staram się trzymać i nigdy ich nie przekraczam.

I jest jeszcze jedna kwestia. Od Marca trzymam michę. Waga na początku 83kg. Kontroluje się z jedzeniem i staram się odżywiać dużo zdrowiej niż wcześniej. W trakcie tej całej kwarantanny i obostrzeń nie było pracy na biurze więc przez dwa miesiące pracowałem ciągle w trasie. W niektóre dni robota ostro dawała mi popalić XD
Trochę się załamałem bo waga w Czerwcu pokazała 85kg XDD
Wyjaśni mi ktoś o co chodzi? Dlaczego mimo trzymania michy i sporego wysiłku w ciągu dnia nie tylko nie straciłem na wadze ale wręcz przybrałem? Bardzo mnie to dziwi bo widzę po sobie że jest mnie mniej od tamtego czasu a poza tym lepiej się czuje więc nie rozumiem skąd ten wzrost wagi ()

#dieta #pytanie #chudnijzwykopem
Fistashio - Pobrałem sobie Fitatu i aplikacja wyliczyła mi takie cele dzienne jak na ...

źródło: comment_15951063552UJjGTclqUZLZeIQ15FkCz.jpg

Pobierz
  • 4
@Fistashio ponadto na redukcji wahania wagi są normalne, kazdy odchudzajacy je ma - czy to wzrost masy miesniowej, czy to zatrzymanie wody w organizmie i tak dalej. Traktuj wagę jako parametr pomocniczy - najwazniejsze sa pomiary metrem krawieckim w pasie.
Czy można wierzyć tej aplikacji czy te wyliczenia nie są zbyt dokładne?


@Fistashio: Niedokładne. Dokładnych się generalnie nie da uzyskać, chyba że masz dostęp do komory metabolicznej. Podobnie zresztą z danymi dotyczącymi wartości spożywczych czegokolwiek, co nie jest fabrycznym, standardowym produktem.

Jeśli już masz się bawić w kalorykę, to lepiej skorzystaj z czegoś, co chociażby uwzględnia adaptację metaboliczną, jak choćby to: https://www.niddk.nih.gov/bwp