Wpis z mikrobloga

  • 332
Skrót propagandowych wiadomości TVP z dnia: 20 lipca 2020 #tvpiscodzienny tag do obserwowania. W cyfrach oryginalne paski.

1. Trudne rozmowy o unijnym budżecie (Brązowy Goebbels)

- Szanse na wspólne stanowisko nadal są
- Nowa propozycja kompromisowa: 390 mld euro bezzwrotne i 160 mld oprocentowane pożyczki
- Grr Grupa skąpców
- Premier Niderlandów to "Pan nie nie nie"
- Holandia drenuje budżety innych państw stosując chwyty podatkowe np. jak w rajach podatkowych
- Gospodarka UE potrzebuje szybkich inwestycji
- Zobaczymy czy UE umie się uczyć na błędach
- Premier: brak uznaniowości w temacie praworządności, dyskutujemy też o klimacie
- Tu nie chodzi o praworządność, a pieniądze
- Każdy chwyt dozwolony, nie ma żadnych kryteriów ws praworządności, więc możliwy brak wypłaconych pieniędzy za jakimkolwiek pretekstem
- Skrajne lewicowe rozwiązania, PL anty adopcja dzieci przez pary homo
- Liczba niewykonanych wyroków TSUE: w PL znacznie mniej niż w innych krajach
- Wąskie grono na spotkaniu przed szczytem, był tam PL premier
Autor Materiału: Damian Diaz

2. Polska gospodarka wychodzi z kryzysu(Brązowy Goebbels)

- Najwięksi optymiści tego nie przewidzieli
- Ten rok produkcji przemysłowej będzie lepszy niż 2019 mimo spadków z powodu Covida
- Premier: cieszy mnie to!
- Właściciele firm dziękują za tarcze
- Tarcza była szybka i skuteczna, uratowano miejsca pracy
- 200 mld tarcza b. pozytywna oceniania przez firmy, handlowców, zagranice
- PL b.dobrze radzi sobie z covidem, lepiej niż EU zachodnia, USA, Brazylia
- Ludzie nie odczuli zmian w pracy w związku z pandemią

Autor Materiału: Maksymilian Maszenda

3. Nie grozi nam susza (Srebrny Goebbels)

- Plony w 2020 bd większe niż w 2019
- W maju była susza, ale hydrologiczna sytuacja w PL jest już w pyte
- Niższe plony w innych krajach UE, dzięki temu sprzedamy więcej za granicę
- Sadownicy potwierdzają: bd więcej
- U Pana Andrzeja o 80 proc gruszek więcej niż w 2019
- Pietruszki rok temu kosztowały 20 zł, dziś 5 zł
- Ceny produktów będą tańsze
- Dotacje od Unii europejskiej dla rolników
- Dopłaty od hektara
Autor Materiału: Adam Borecki

4. Uwaga na groźne burze

- Burze, Nawałnice, Grady, Zniszczone miejsca

5. Rośnie napięcie na Białorusi

- Sytuacja ws wyborów na Białorusi
- Łukaszenka vs Putin
- PL szanuje suwerenność i podmiotowość Białorusi

6. Sławomir N. Zatrzymany przez CBA

- N. Był w najbliższym otoczeniu Tuska
- Zatrzymany
- Wiele zarzutów
- 2 innych zatrzymanych
- Zorganizowana grp. przestępczą
- N. w 2016 był prezesem państwowej agencji odpowiadającej za budowę dróg
- Zarzuty za lata 2016-19
- Gac: N. wykorzystywał problemy firm ukraińskich
- Sprawa ta dotyczy 250 mln Euro
- Terlecki: Mówiliśmy im (Ukraińcóm), że jego wybór to błąd, ale Ukraina nad nie słuchała
- PO i Bieńkowska lubi N.
- PO bagatelizuje sprawę i szuka 2 dna
- Siemoniak: zatrzymanie inspirowane polityczne
- PO często to powtarza, kiedy ich człowiek jest zatrzymany
- N. Był zaangażowany w kampanie MKB i Trzaskowskiego

7. Złoty chłopiec platformy obywatelskiej (Brązowy Goebbels)

- Pęknięcia na PL Autostradach (Euro 2012)
- Tusk: budowa w inspirujący tempie
- N. Też tam był z Tuskiem
- N. Bliskim współpracownik Tuska, wpisany w funkcjonowanie PO, dzięki N. Wiemy jak PO funkcjonuje
- Zegarki N. nie wpisane do oświadczenia majątkowego, 1 z nich za 17 tys zł,
- PO nie przejmowała się N. A się chwalili, że ogrywają wymiar sprawiedliwości (taśmy u Sowy)
- Spoty PO: N. Chwalił sie kompetencją
- N. u Sowy: wsadzą mnie do wiezienia
- N. Przewidywał majatek na żonę.
- N. Zajmował sie ministerstwem odpowiedzialnym za budowe dróg, Kiedy pieniądze z Brukseli płynęły strumieniami
-N. u Sowy o grupach Grom
-PO jest bezpośrednio odpowiedzialna za wychowywanie N. Dziś stosuja doktrynę Neumanna: bronimy swoich jak niepodległości
-Neumann: jak będziesz w PO to będziesz nietykalny
-Inni Ministrowie Tuska z Aferami: Afera hazardowa, załatwianie spraw na cmentarzu
-Sienkiekiwcz : #!$%@? dupa kamieni kupa
- Luka Vatowska
- Amber Gold
Autor Materiału: Maciej Sawicki

8. Niezwykła podróż w czasie

- Działalność Teatru Wagabunda

9. Wakacyjna moc przebojów

- 2 mln widzów
- Maryla Rodowicz: Pociąg niebyle jaki
- Widzowie kochają Disco Polo

Gość Wiadomości: Ekonomiści (Mozelewski, Krysiak)

______________________________________
Przyszły dziennikarz musi zyskiwać zasięgi :), zapraszam na moje social media:
Twitter: https://twitter.com/AdiKjax
Instagram: https://www.instagram.com/jaxonxst/
_________________________________________

Goebbels jest ,,nagrodą" dla wyjątkowo propagandowych materiałów (to nie miernik ataków na opozycję). Jest 3-stopniowa: brąz, srebro i złoto. Co miesiąc i kwartał organizuje ankiety na Platynowe i Diamentowe Goebbelsy.

Tag #tvpiscodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności mediów publicznych. Prowadzony 4fun. Wrzucam znaleziska wtedy, gdy w danym dniu wydanie było mocne.

To nie jest działalność trollerska. Studiuję dziennikarstwo i jest to mój osobisty sprzeciw wobec stanu propagadny w TV publicznej. Prywatnie jestem apartyjny i nie działam antyPiS czy proPO. Piszę skróty by utrwalić umiejętność pisania i oglądania jednocześnie. To nie łatwa sztuka więc pamiętajcie, że może się wkraść jakieś pominięcie, przesłyszenie lub błąd ortograficzny. Jako, że to działalność 4fun, to czasami, kiedy będę miał inne plany na dany dzień, to skrótów pisać nie będę.

Podsumowanie Maja 2020: https://www.wykop.pl/wpis/49796745
Podsumowanie Czerwca 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/50450777

Wszystkie poprzednie skróty można znaleźć na tagu albo na stronie tvpiscodzienny.pl prowadzoną przez mirka kontrowersje

#tvpis #bekazpisu #propaganda #koronawirus #tvp #telewizja #wiadomosci #gruparatowaniapoziomu #wybory #polska
jaxonxst - Skrót propagandowych wiadomości TVP z dnia: 20 lipca 2020 #tvpiscodzienny ...

źródło: comment_1595268366VaXbZ3ytJxbFxVuvJlY4hf.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
7. Złoty chłopiec platformy obywatelskiej (Brązowy Goebbels)


@jaxonxst: Co tak słabo? Za wplątanie w to Amber Gold i afery hazardowej powinno być srebro. Ujęcia na Tuska podbijającego piłkę - propagandowe złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Fajnie, że tarcza pomogla przedsiebiorcom. Co prawda ja z powodu wielu kruczków nie dostałem i nie dostanę żadnej pomocy a moje straty będą oscylować pewnie w granicach 100K ale naprawdę fajnie, ze premier się cieszy i wszystko jest super! No i ze moi znajomi maja podobnie - to na pewno tylko przypadek.
  • Odpowiedz
7. Złoty chłopiec platformy obywatelskiej (Brązowy Goebbels)


@jaxonxst: to jak nic powinno byc srebro. Kilkukrotne powtorzenie ze Nowak to bliski wspolpracownik tuska, nawiazania do PO, ze beda chronic swoich jak niepodleglosci, wypominki afer z 8 lat rzadzenia PO, wszystko co zle w ich rzadach, dorzucenie PSLu, drogi no i powiazanie bezposrednie z poprzednim materialem. Propaganda wjechala tak mocna ze zastanawialem sie czy to nie Konrad Waz
  • Odpowiedz
@rzuf22: Autorem materiału na pewno jest Sawicki. Szczerze mówiąc to się wahałem pomiędzy oceniałem, zresztą Goebbelsy to jest czysto subiektywna ocena :) Czasami tak mam że po godzinie/dwóch po publikacji jak bym miał możliwość, to bym zmienił Goebbelsa tu czy tam, ale brak edycji więc zostaje tak, jak jest.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: tak, ale autora na koncu podaja, jak ogladalem to propaganda leciala takim strumieniem, ze Waz byl moim fawortem. Chyba udzielal jakis lekcji kolegom z redakcji :D Co do goebbelsow, no coz, ogladasz to gowno czesciej niz ja, moze faktycznie masz lepsza pierwsza ocene.
  • Odpowiedz