Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Ashby zimna przegotowana wodą i do niej pomału dodajemy miód. Później sok z cytryn i na końcu spiritus, cały czas mieszając! I nic ci się nie zważy.
  • Odpowiedz
@wesix: moja pierwsza cytrynówka lat ok bo ja wiem z 16? kupujemy potrzebne rzeczy, ktoś coś pomylił, zamiast 30 dni przeczytał, że w trzy ją zrobimy , czyli robimy ją na przyszły weekend, dobra zrobiliśmy i idziemy na imprezę, co tam będzie tydzień stała albo nie daj boże 30 dni, dawaj pijemy po drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@wesix Może jesteś amatorem smaku, ale czy to warto robić w ogóle? 2x0,5 spirytusu to będzie ok 100zl, 2kg cytrulyn że 20-30zl, do tego miód za 150zl zrobiłeś 2,5L cytrynowki, to wychodzi 30zl za pół litra. Serio jest to dla Ciebie tak smaczne? Pytam poważnie, bo za studenta też robiliśmy takie wynalazki, ale ani to dobre ani tanie tak naprawdę xD
  • Odpowiedz
@wesix: Kurde, nie chcę być tym ziomkiem, co to mówi, że wszystko lepiej robi, no ale #!$%@? zrobiłeś.
Bierzesz cytryny i obierasz je tak jakbyś obierał ziemniaki, żebyś miał jak najwięcej skórki, ale bez białego miąższu. Sama żółta skórka. Potem wyciskasz z nich sok i filtrujesz przez małe sitko, żeby tez pozbyć się miąższu. Potem zalewasz ten sok + żółta skórkę spirytem i odstawiasz na tydzień - dwa. I dopiero potem
Glacial - @wesix: Kurde, nie chcę być tym ziomkiem, co to mówi, że wszystko lepiej ro...

źródło: comment_1595618042hOxzgKN7NT8SqenN19LSkM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@koniec_promocji obierasz skórkę z ok. 20 cytryn (bez białego), w małym słoiku same skórki zalewasz litrem spirytu. Pozostałe cytryny obierasz z bialego, kroisz na ćwiartki, zasypujesz według uznania cukrem i czekasz aż zrobi się syrop. Potem wszystko filtrujesz, rozlewasz i czekasz - czym dłużej tym lepiej. Zero wody, sam sok z cytryn i cukier, oprócz walorów smakowych zajebisty lek na przeziębienie, dwa kieliszki i jak młody Bóg :)
  • Odpowiedz