Wpis z mikrobloga

Mam 15 lat, tworzę darmową aplikację mobilną na temat produktywności i szukam wsparcia (opinii)

tl;dr - dwa podlinkowane filmy wszystko tłumaczą - szukam rad i feedbacku na temat projektu (co zmienić/dodać/poprawić + jak można skuteczniej go promować)

Cześć. Nie wiem, czy coś takiego nadaje się na wykop, ale kilka osób poleciło mi, żebym to tu wstawił więc zdecydujecie sami.

Od kilku miesięcy pracuję nad własną aplikacją mobilną na temat produktywności, szybkiej, efektywnej pracy i skupienia. Ten post nie będzie bezmyślną reklamą. Chciałbym się dowiedzieć, co myślicie o moim projekcie i (opcjonalnie) jeśli będziecie chętni, poprosić was o śledzenie jego rozwoju na kanale YouTube (linki poniżej).

Od około dwóch lat miewałem problemy ze skupieniem się (na dłuższy czas), motywacją, produktywnością i nadmiarem stresu w codziennym życiu. Jako iż jestem uczniem, znacznie wpływało to na efekty i przyjemność płynące z mojej pracy. Ponieważ interesuję się nauką, postanowiłem poszukać rozwiązania tego problemu i efektywnych, działających metod pracy - zarówno dla uczniów jak i dorosłych.

W wyniku tych poszukiwań utworzyłem własny "productivity system", który pomógł mi rozwiązać problemy, które wcześniej wymieniłem. Z racji, iż zadziałał on w moim przypadku i znacznie zmienił moje podejście to wszystkiego, co robię, pomyślałem, że może pomóc również innym.

Finalnie doszedłem do wniosku, że przeniesienie używanych przeze mnie metod na aplikację mobilną byłoby najefektywniejszym wyborem i przystąpiłem do tworzenia projektu. Dziś posiadam działający prototyp, który funkcjonuje tak, jak tego chciałem. W najbliższym czasie będę dokładał do niego kolejne poprawki, z nadzieją, że uda mi się opublikować projekt do września tego roku.

Aplikacja opiera się na trzech głównych funkcjach:
- muzyce (przedstawionej w trochę inny sposób niż w mainstreamowych usługach streamingowych - w każdej wersji narzucone są trzy playlisty, stworzone we współpracy z utalentowanymi artystami z całego świata. Każda z nich zawiera inną muzykę - bez reklam, bez przerw, aby zapewnić jak najlepsze warunki do skupienia się)
- medytacji (nie takiej, jaką znamy z buddyzmu - chodzi wyłącznie o skuteczne interwały odpoczynku [może pomóc się zrelaksować, ale również mieć rolę motywacyjną/inspirującą] w krótkim czasie [10-15 minut]. Badania naukowe wykazały, że może ona pozytywnie wpływać na umiejętności kognitywne)
- ćwiczeniach oddechowych (funkcja głównie kontrolująca nagłe, negatywne emocje - potrafi obniżyć poziom stresu, strachu np. przed ważnym egzaminem, po stresującej sytuacji w pracy)

Całą aplikację (z wyjątkiem muzyki współtworzonej z artystami, którzy zostaną odpowiednio uhonorowani) tworzę samodzielnie - począwszy od idei, aż po programowanie, grafikę komputerową i promowanie projektu (jestem programistą i grafikiem samoukiem). Wobec tego nie jestem tak skuteczny jak cały sztab osób, chociażby w promowaniu projektu, ale liczę na pomoc wątkowiczów, którzy mogą np. zaplusować moje posty - może jakoś się uda.

Jak pisałem na początku - cały projekt udostępnię zupełnie za darmo (bez reklam, subskrypcji). Bycie w sytuacji, kiedy miewałem problemy ze skupieniem i motywacją pokazało mi, jak trudno jest wtedy działać. Jeśli mógłbym pomóc chociaż jednej osobie, bardzo by mnie to ucieszyło (taki też jest cel projektu - prawdopodobnie nie zarobię na nim ani złotówki, a doinwestuję w koszta publikacji).

Jeśli więc chcielibyście mi pomóc - weźcie udział w dyskusji (opinie na temat pomysłu, co można zmienić/dodać/poprawić, jak skuteczniej go promować itp. - każda rada jest cenna!) lub zasubskrybujcie kanał projektu/śledźcie jego social media, aby o nim nie zapomnieć. Jeśli nie jesteście zainteresowani, pamiętajcie też o ludziach, którzy was otaczają. Być może znacie kogoś, komu przydałaby się ta aplikacja.

Ode mnie to wszystko. Komentarze należą do was - chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania. Pozostawiam jeszcze linki do kanału/filmów na YouTube, na którym tłumaczę koncept projektu i publikuję wszystkie aktualizacje na temat jego rozwoju.

https://www.youtube.com/channel/UCVR1BDoa0nwVXH87iMBS-Dw

https://youtu.be/fAEG3MhgLS4

https://youtu.be/5XY_g1seqv0

Bardzo dziękuję za całą pomoc i proszę o kulturalną, popartą argumentami dyskusję. Każdy argument typu 'masz 15 lat co ty możesz wiedzieć' świadczy tylko o jego autorze.

#programowanie #aplikacje #tworczoscwlasna #praca #nauka
Eunoia - Mam 15 lat, tworzę darmową aplikację mobilną na temat produktywności i szuka...

źródło: comment_1596288839jvPWvYNwMy1ViNzPLIBQiL.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eunoia:

Czyli Jak na razie jest tylko prototyp aplikacji której na razie nie udostępniasz i chcesz abyśmy napisali co w tej aplikacji możesz dodać/zmienić?

Trochę ciężko.

Zawołaj mnie jak opublikujesz aplikacje.

Z mojej strony to możesz dodać taki tuner który aktywuje się jednym kliknięciem i odlicza 15 min. Później jakieś mało dręczące powiadomienie. Podobno człowiek może się porządnie skupić na jakimś zadaniu Max 15 min. Później dobrze jest je zmienić.
@BoKoR: Cały koncept jest w filmie, który podlinkowałem w tekście. Tu miałem na myśli coś co można zmienić/dodać. Ale jak widać zrozumiałeś o co chodziło, pisząc o tym odliczaniu 15 minut.

Dzięki za odpowiedź!
@Eunoia: promuj na reddicie, np /r/getdisciplined, na insta etc. możesz też rozszerzyć kontent na youtubie, np zrób filmik o książce typu deep focus (albo podobnej) I użyj tego do promocji. myślę że umiejętność tworzenia kontentu na YT to twoj atut (obecne filmiki są na wysokim poziomie), więc poszedłbym w te stronę. nie znam sie za bardzo, ale myślę że promocja na YT jest jedną z najbardziej skutecznych

patreon zamieniłbym na konto