Wpis z mikrobloga

Kiedyś na tagu bodajże @IntruderXXL wysłał link do bardzo ciekawej strony https://symmetricstrength.com/standards#/ która rzekomo najlepiej oddaje właśnie określone standardy siłowe dla poszczególnych kategorii wagowych. W moim przypadku po wpisaniu swojej wagi i sprawdzeniu wyników, uzyskuje poziom Proficient, czyli biegły. Rzecz w tym, że w opisie tych standardów zaznaczony jest średni staż potrzebny by takowy uzyskać i w tym przypadku są to 2 lata regularnych treningów z nastawieniem na siłę. Ja natomiast trenuję na siłowni dosłownie kilka miesięcy i już mam ten poziom, ciekawe.

Jak sytuacja wygląda u Was? Bo ja w takiej sytuacji nie wiem czy wierzyć w wiarygodność tego bo z jednej strony wiele wartości wydaje się zbliżonych a z drugiej nie bardzo, bo 2+ lat a kilka miesięcy to chyba przepaść tak?

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
źródło: comment_1596909882meRSLkLtEkzaOQVpEhTlLW.jpg
  • 20
Zgaduję że to zalicza też ludzi którzy nie do końca ogarniają co i jak, a jak masz #!$%@? plan/dietę to nie progresujesz za bardzo
@smok_bozy: dwóch ludzi z identyczną wagą ciała przyjdzie pierwszy raz na siłkę, jeden ma max na bp 45, drugi - 80.

Dwie osoby z identycznym maxem i stażem zaczynają identycznie ćwiczyć, z identyczną dietą, jeden po roku zwiększa o max 5%, drugi o 25%.

Czarnoskórzy z kilku wiosek we wschodniej Afryce, nawet po spędzeniu całego życia za biurkiem, mają bez treningu poziom w biegach długodystansowych, jakie my mamy po kilkunastu latach
@smok_bozy: Ja prawie idealnie wpisuje się w Exceptional. Mam 5kg słabszy siad niż w tabelce, ale za to 5kg lepsze wyciskanie na klate jak w tabelce i uwaga 20kg lepsze mam podciąganie niż w tabelce czyli tyle ile niby World Class się podciągają. Trochę mnie zdziwiło, że w Exceptional jest napisane, że są to praktycznie najwyższe możliwe osiągalne wyniki naturalnie i trochę wydaje mi się to zaniżone.