Wpis z mikrobloga

Mam takie czysto techniczne pytanie. Jest jakaś przyjęta średnia ilość węgli, których suma w ciągu dnia wyrzuca z ketozy? Oczywiście wiem, że niema jakiejś magicznej liczby, po której organizm powie "o #!$%@? 51 g na dzień? koniec ketozy mordo!". Chodzi mi raczej o takie bezpieczne wartości w ciągu dnia (wiadomo, teraz węgle (jakieś np. 4 g na 100g) można znaleść w większości produktów.

#ketoza #dieta #mikrokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
@podajnik: I tak i nie :D Jako, że nie jestem mocno doświadczony w tym temacie, to chciałbym poznać doświadczenia osób, które trochę w tym siedzą. Wiesz, coś typu "No mordo ja sprawdzałem, to po 50 g mnie wywaliło". Coś w ten desen :D
  • Odpowiedz
@Claus_Nerwa to zależy tez od adaptacji. Jak jesteś długo na diecie to możesz sobie pozwolić i szybko wrócisz albo nawet nie wywali. Do tego trening albo post i nawet pączka nie poczujesz.
  • Odpowiedz
@luk04330: Super, dzięki bardzo. Od jakiś 1.5 miecha trzymam michę. Jedyne węgle jakie mam to te z warzyw no i z jakiś niskowęglowodanowych produktów- jakaś pasta z bakłażana czy musztarda. Do tego dorzuciłem trening FBW, który mi podrzucili koledzy z #mikrokoksy co drugi dzień. Planuję jeszcze wrócić do biegania, kiedyś latałem półmaratony, dziś z moim 100 kg nie jest tak łatwo. Z drugiej strony zawsze trudno mi było zrzucić, za dzieciaka
  • Odpowiedz
@Claus_Nerwa na keto na pewno łatwiej trzymać wagę wiec jak cos zrzucisz to niemal na pewno utrzymasz. No i na wagę nie patrz tylko na zdrowie i samopoczucie zwłaszcza, ze budujesz mięśnie a ona ważą swoje. No i nie spinaj się z tymi węglami. Tez się srałem a nie o to chodzi. Trzymaj dietę ale jak raz wrzucisz 100g ww to nic Ci nie będzie.
  • Odpowiedz