Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki doradzicie? Znowu szukam #laptopy do pracy.
Matryca mniejsza niż 17"
Min. 16gb ram. Optymalnie 32+
Procesor min. I7 lub odpowiednik AMD
Oczywiście SSD, nvme i tak dalej.

I rzeczy nice to have
Dedykowana grafika (nic potężnego. Grać na nim i tak nie będę)
Dwa wyjścia na monitory
LAN
Usb C

Budżet powiedzmy płynny. Ale nie z gumy :) Jeśli zmieszczę się w 5-6k netto będzie gites.
Podpowiecie coś godnego uwagi?
#programowanie
  • 15
Jeszcze nie przetestowalam na szczescie, nie chce wprowadzic w blad, ale z tego co pamiętam chyba na okres dwa lata dostalam
Podpowiecie coś godnego uwagi?


@TatoAktywny: HP Omen 15, wczoraj był za 5899 zł, ale myślę, że będzie kolejna okazja, gdzie go spuszczą za tyle samo lub o 700 zł w dół: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-r7-16gb-512ssd-gtx1660ti-w10.bhtml
Większość Wykopowiczów czeka na wersję tego Omena z RTXem 2060.

a jeszcze podpytam jak z gwarancją?


@TatoAktywny: Proste naprawy realizują sami, trudniejsze wysyłają do Chin lub Niemiec, Hyperbook to zwykły reseller firm Clevo i Tongfang. Gorzej jaki taka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: dtr jest ok. W drodze i tak raczej z niego nie korzystam.
W tym momencie mam matebooka d z i5 i 16gb ramu. Wszystko fajnie, ale przy dużych zestawach danych nie wyrabia. Dodatkowo różne patenty jak na przykład LAN i drugie HDMI przed USB 3.0 mnie wkurzają.

Jak pisałem - na komputerze nie gram, więc grafika to sprawa drugorzędna. Czas pracy na baterii również.
Niby ten hyperbook jest ok. Ale
Oczywiście - najlepszy byłby D2D z maszyną zastępcza. To jest moje narzędzie pracy i nie chciałbym pewnego dnia zostać bez niczego że sprzętem podróżującym do Chin na naprawę.


@TatoAktywny: HP ma międzynarodowy D2D, za kilkaset złotych możesz dokupić on-site'a z przyjazdem technika do ciebie z częściami, jest też międzynarodowy on site travel z czymś takim, ale tutaj już nie wiem jaki to koszt dopłaty, bo zwykły on site obowiązuje tylko na
@TatoAktywny: tak zadziała 2x16GB, 2x32GB pewnie też, ale tutaj już będzie ciężko i drogo z kośćmi, jeżeli chodzi o dysk, to ma miejsce na drugi dysk ssd nvme, więc możesz tam sobie dołożyć np. 2TB adatę SX8200 Pro za około 1000 zł.