Wpis z mikrobloga

Takie trochę #przemysleniazdupy o #silownia mnie naszły.
Widzę coraz większy trend przeintelektualizowania (trudne słowo) ćwiczeń na siłowni i samego podejścia do tego hobby/rozrywki/sportu.
Tysiące ćwiczeń, wariacji ćwiczeń, aktywacji, nazw ćwiczeń, sposobów ćwiczeń.
Generalnie cała branża siłowniowa polega na: ćwicz dużo, ale nie za dużo, bo jak za dużo to się popsujesz, ale jak za mało to nie będziesz miał hipertrofii, nie urośniesz, nie będziesz silniejszy.
Multum trenerów personalnych po weekendowych kursach bez żadnego doświadczenia.
Czy to nie jest na siłę robienie czegoś elitarnego z podnoszenia żelastwa?
Może robię się stary ( _)

To takie moje pierdzielenie przed wypiciem #kawatime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
  • Odpowiedz
@Czang: Zgadzam się. Trochę jak z ekonomią - jest prosta, ale ci nowofalowi ekonomiści robią z niej naukę wydającą się trudną. Myślę, że jest w tym cel. A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co
  • Odpowiedz
@Czang: No bo przecież każdy kto ma kanał na YT ma film w stylu "3 SEKRETNE SPOSOBY NA ROZBUDOWĘ KLATKI" czy "BEZ TYCH ĆWICZEŃ NIE UROŚNIESZ".

Musisz się wyróżniać, no bo jak to tak, ćwiczyć bez jakiś tajnych metod nie znanym zwykłym śmiertelnikom?
  • Odpowiedz
@Czang: z drugiej strony taka łopatologia a mało kto dochodzi do sensownej sylwetki i wyników siłowych.
Dodatkowo nazwy ćwiczenie - nie ma polskich odpowiedników lub wprowadzają w błąd dlatego używa się angielskich
  • Odpowiedz
@Czang: dokładnie, a do tego wiekoszosc takich swiezakow nie ma nawet odpowiedniej mobilności do wykonania wiekszosci z tych dziwactw.
Ostatnio wiedziałem jak trener mówił do gościa, że powtórzenie powinno trwać dokładnie 5 sekund bo inaczej nie ma hipertrofii xD
  • Odpowiedz
@Czang: A to się nie da zrobić formy normalnymi ćwiczeniami, w sensie takimi znanymi jak pompki, drążek czy jakieś tam podstawowe wyciskanie na klatkę czy bicka? Bo mam wrażenie ze to wszystko jest przesadzone, a przecież trzeba pobudzić mięśnie do działania i sile można mieć robiąc podstawowe ćwiczenia
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan: Jak będziesz stał na jednej nodze i mały palec u stopy będzie w kierunku przeciwnym do toru ruchu sztangi to +10 do martwego ciągu. A do tego prosta zmiana chwytu... +2 cm w bicepsie w miesiąc!!!

@Kasahara: Wiem, że jesteś trenerem personalnym i masz fajne wyniki siłowe. Doszedłeś do tego, bo też byłeś jakimś spasionym ulańcem i miałeś motywację żeby zrzucić z siebie te sadło i nawalić mięsa. Czyli
  • Odpowiedz
@Sholder: Nieee, tak to kiedyś mięśnie rosły. Teraz potrzebują aktywacji, skomplikowanych nazw i kilku wariacji. I setki suplementów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czang: wiesz to można powiedzieć o każdej branży świata. Dla początkującego na pewno wystarcza podstawy, szczególnie jak jest zdrowy i usportowiony to będzie szło bezproblemowo. Jednak większa cześć ludzi jest albo schorowana i dla nich IFFYM nie będzie skuteczny tak samo jak duża cześć ludzi ma takie ograniczenia i brak świadomości ciała jak o brak styczności ze sportem ze ciężko będzie im pokonać nawet początki bez zniechęcenia. A im dalej w
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: będzie ale mniejsza - w bojach jasne tempo jest mało istotne bo za mocno zwiększa fatygę - choć tez może mieć zastosowanie ale jakieś izolacje robić tempem 0101 to ograniczanie sobie progresu. Zależy od kontekstu w jakim mówił to trener - może chciał użyć skrótu myśliwego zrozumiałego dla klienta - ja tez często rzeczy mocno upraszczam gdy do kogoś mówię - go ani by nic z tego nie wyciągnął ani
  • Odpowiedz
@Kasahara: Ja nie twierdzę, że trenerzy personalni nie są potrzebni. > głupi fryzjer kosi hajs jak to przecież maszynka w domu można się obciąć
Każdy zawód jest potrzebny. Za usługi płacisz fachowcom, bo albo czegoś nie umiesz, nie masz czasu albo możliwości.
Są ćwiczenie które są na siłę udziwnione po to, żeby ładnie wyglądały na filmikach na YT.
  • Odpowiedz
Kawka wypita, wracam do pracy. Dziękuję Panowie za ciekawą dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wnioskiem ostatecznym z dyskusji jest: to zależy.

Branża fit to rak.
Pozdrawiam ()
  • Odpowiedz
Czy to nie jest na siłę robienie czegoś elitarnego z podnoszenia żelastwa?


@Czang: Heh kiedyś to było bardziej "elitarne" zajęcie lol. Teraz jest "moda" na siłownie i chodzi tam każdy.

Generalnie cała branża siłowniowa


Generalnie cała ta fit branża polega na oszustwie, iluzji... ogólnie SYF. Po prostu prawda się nie sprzedaje :) Jaka to prawda? Ćwicz sumiennie, poznaj podstawy.... i za 5 lat będziesz miał formę.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Wiem, że Ty jesteś stary oldschoolowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tą elitarnością to chodziło mi właśnie o stworzenie takiej iluzji. Chodźcie wszyscy na siłownię, będziecie fajni jak my ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będziecie robić fajne ćwiczonka, takie tajemne.
  • Odpowiedz