Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, jak dokształcacie się z #angielski po skończeniu szkoły? Znacie jakieś fajne strony czy aplikacje, może ktoś jest w stanie polecić coś lepszego od #duolingo
Jak do tej pory staram się czytać jakieś artykuły po angielsku czy przeglądać reddita, obejrzałem też parę seriali, oczywiście z napisami, ale mam chęć nauczyć się więcej i się rozwijać xD
A, no i od czasu do czasu słucham BBC Radio i staram się zrozumieć ten akcent z #uk xD
#jezykiobce #angielskizwykopem #kiciochpyta #pytanie
Pobierz
źródło: comment_159812233686fNT5m5HuBRldKV7YQeyQ.jpg
  • 16
@phild memrise do zapamiętywania słówek polecam tylko kurs sobie dobierz , kursy dodawaj na stronie po podobno nie wszystko jest na mobilnej aplikacji jak już dodasz na stronie to będzie widoczne w telefonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiatosz: Kurde właśnie chyba największy problem mam czasem ze zrozumieniem ludzi po angielsku i to mnie najbardziej stresuje ;_; Serio, o.ile amerykański akcent jeszcze jakoś rozumiem, o tyle jak słucham jakiegoś filmiku z UK to muszę go zazwyczaj podgłośnić bardzo mocno.
I jak tu marzyć o emigracji do UK ()
@phild angielski angielskiemu nie równy. Ludzie z północy mają zupełnie inny bełkot niż ludzie z okolic Londynu mówiący standardowym językiem. Warto poznać tę różnice bo bardzo często są wykorzystywane w filmach i serialach. Np. w Grze o Tron większość Starków bełkocze w Yorkshirowym i dlatego może być ciężko ich zrozumieć. Bardzo możliwe, że oglądasz filmik nagrany przez kogoś z np. Doncaster. Tam to można się tylko na migi porozumiewać. Zresztą pewnie sam
@kwiatosz: Kurde właśnie chyba największy problem mam czasem ze zrozumieniem ludzi po angielsku i to mnie najbardziej stresuje ;_; Serio, o.ile amerykański akcent jeszcze jakoś rozumiem, o tyle jak słucham jakiegoś filmiku z UK to muszę go zazwyczaj podgłośnić bardzo mocno.

I jak tu marzyć o emigracji do UK ()

@phild: W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Nie potrafiłem zrozumieć amerykańskiego angielskiego. Za to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phild: ja pamiętam że oglądałam skins UK bo mieli tam typowo angielską gadkę, ale jest wiele seriali jak ten. Ja ostatnio lubię irlandzki akcent i o dziwo okazało się, że po włączeniu Derry girls rozumiem całkiem sporo. Jeśli chcesz podszkolić się w skangu dobrze oglądać programy z brytyjskiej telewizji jak np celebrity juice czy inny badziew