Wpis z mikrobloga

murki, nie zakładajcie konta w banku #pekao, bo jest wielka patologia:
-wpadłem na pomysł żeby założyć awaryjne konto w pekao, skusiły mnie świetne kursy walut
-po 3 próbach błędnego wpisania hasła zablokowałem sobie dostęp do konta przez internet
-dzwonię na infolinię
-won do oddziału, tego nie da się ogarnąć zdalnie
-idę do oddziału, czekam godzinę w kolejce bo jest milion starych ludzi
-pani w oddziale drze mordę, że mam konto nie w pełni otwarte, bo 7 dni od otwarcia konta zdalnie powinienem iść do oddziału; nie przeszkadzało to, żeby dzwonić z tego oddziału z propozycją pożyczki ( w żadnym mejlu nie było słowa żeby iśc gdziekolwiek)
-składam podpis, wypełniam jakieś gównodokumenty i teraz mam przypisany własny oddział w którym mogę załatwiać sprawy
-no to może teraz odblokujemy konto?
-"no przyniósł pan paszport, a ja chcę dowód"
-"przecież paszport stwierdza tożsamość, a dowód się produkuje, za parę dni odbieram"
-"to pan przyjdzie jak pan będzie miał dowód"
no i dopóki nie dostałem nowego dowodu to nie mogłem korzystać z konta XD
także trzymajcie się od tego pseudobanku z daleka
#banki #bankowosc #bank #finanse
sandacz - murki, nie zakładajcie konta w banku #pekao, bo jest wielka patologia:
-wp...

źródło: comment_15983499303bBKJcIK4USgZvYYXjYS3s.jpg

Pobierz
  • 49
@sandacz: oj tak tak byczq. Mam w peako konto od dziecka (bo rodzice mają, więc żeby szybko transportować pieniądze). Ale czaręla goryczy przelała się, gdy w niedzielę z kumplem.chcialem sobie pójść na kebsa nocy, a zablokowany dostęp od 1 do 5, bo jakieś prace(kumpel też konto w peako). I musiałem po nocy dzwonić do dziewczyny, żeby przelała na revolut. Nie polecam tego banku z całego serca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sandacz: czyli nie odblokowałeś sobie konta, chociaż powinieneś, z tego co pamiętam, jak ja zakładałam tam konto, to na drugi dzień roboczy już do mnie dzwonili w celu uzyskania dostępu. Konto pewnie zakładałeś na dowód więc wymagają od Ciebie dowodu. Sama mam ich czasami dość - zwłaszcza jak apka nie działa i co chwilę wyskakują informacje, albo jak musiałam mieć specjalną kartę, żeby wypłacić pieniądze z konta, bo nie umiałam się
Ja nie mogłem mając konto w Banku Spółdzielczym w jednym mieście podjąć kasy (w okienku) z Banku Spółdzielczego w mieście


@Piw_Benzyna: a oba były częścią tego samego banku? Chyba nie, o ile oba nie były częścią BPS.
-"no przyniósł pan paszport, a ja chcę dowód"

-"przecież paszport stwierdza tożsamość, a dowód się produkuje, za parę dni odbieram"

-"to pan przyjdzie jak pan będzie miał dowód"

no i dopóki nie dostałem nowego dowodu to nie mogłem korzystać z konta XD


@sandacz: było spytać o podstawę prawną, wezwać dyrektora placówki niech się tłumaczyłbo nie mają prawa odmówić Ci z powodu wylegitymowania się paszportem. Nie masz dowodu i nie zamierzasz. Dzięki
Księgowanie przelewów w tym banku to jest jakiś #!$%@? dramat. Te #!$%@? chyba każdy pieniążek ręcznie wbijają do systemu i czesto trwa to ponad 24h. Nie polecam tego banku.
@sandacz: Mnie najbardziej rozwaliła sytuacja jak robiłem większy przelew (z pekało) i wyskoczyło mi, że przekraczam dzienny limit.
Patrzę na zegarek - 23:50, myślę ok przeleje połowę a druga połowę za 15 minut. (Oczywiscie limitu tego nie da się jak człowiek z apki zmienić). Jak pomyślałem tak też zrobiłem. Przelałem połowę, odłożyłem telefon, pół godziny później robię drugi taki sam przelew i jebs!

Konto zamrożone za podejrzane ruchy na koncie. -
@sandacz to ja chyba jestem wyjatkiem, bo mam u nich konto kilka lat i wszystko okej. Kiedys tez zablokowalam sobie konto po niepoprawnym wpisaniu hasla, pojechałam do odzialu, bo mialam blisko. Okazalo sie, ze jesli zablokowales konto np na stronie będąc na kompie, to mozesz je odblokowac poprzez wpisanie poprawnego hasła w apce. Wiadomo- jesli znow wpiszesz zle ilestam razy, to blokujesz na amen i pozostaje tylko oddzial.
Probowales odblokowac w ten