Wpis z mikrobloga

Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drogi? Przecież podróż pociągiem który wiezie 500 osób powinna być o wiele tańsza niż przejazd samochodem który wiezie 1 OSOBĘ. To jest przecież jakiś absurd xD
Za 150 to zatankuję tyle paliwa że przejadę z tam i z powrotem i jeszcze trochę zostanie(samochód na firmę)

Czasowo wychodzi podobnie bo i tak na dworzec i z dworca muszę dojachać taksą jak mam dużo bagażu a cenowo to o wiele lepiej wychodzi samochód.

I nie mówcie mi hurr durr można kupić 3 miesiące wcześniej za połowę ceny bo skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie zerwę z laską do której jeżdżę do wawy xD

I nie mówcie że płacę za komfort bo w moim samochodzie mam wygodniejsze fotele, mogę palić fajki a klima działa bez zarzutów. No i mogę słuchać sobie muzy z głośników a nie ze słuchawek jak jakiś biedak.

Jakby pendolino kosztowało około 40zł to bym chętnie jeździł ale 150 to gruba przesada w kraju gdzie większość zarabia 2000

#chlewobsranygownem #pendolino #pkp #polska #warszawa #krakow #kolej #pociagi #oswiadczenie
Pobierz S.....b - Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drog...
źródło: comment_1598453401T9Z5Gp5vf0P50yPH9DLfwv.jpg
  • 88
@Scaab: już znudziło ci się narzekanie na ceny mieszkań i teraz po Pendolino jedziesz? Z resztą dla tak zarobionego osobnika jak ty top nawet 500zł za przejazd to nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scaab: zapominass o tym ,ze bilet to nie tylko energia jaka pkp wykorzysta na jazde tego pociagu ,ale tez splata go ,koszty utrzymania, koszty pracowników itp. No i sam osobiście nie musisz prowadzić, a i rozprostowac nogi mozesz. I jak napisal wyzej mirek mozesz kupic tlk nie ma problemu.
Sam rowniez ponosisz koszty amortyzacji pojazdu.
2/10 bo odpisalem

@Scaab: porównanie kosztów przejazdu pociągu do służbowego auta (gdzie płacisz tylko za paliwo) nie ma sensu, bo wiadomo, że autem lepiej. Własnym za to już niekoniecznie.
@Scaab: te pociagi sa zdecydowanie za drogie biorąc pod uwage ze to firma panstwowa a na pociagi zrzucilismy sie z budzetu. Ale i tak wykopki powiedza ze to super bo prestiz, no #!$%@? super prestiz jechac pociagniem o NORMALNYM standardzie xD
@Scaab: Być może chodzi o to że podróż pociągiem i autem ma inne targety odbiorców xd

Pendolino jedziesz i masz #!$%@? na ruch, innych uczestników ruchu, sytuację na drodze, możesz obejrzeć film albo poczytać coś, będziesz szybciej u celu

Autem jedziesz i możesz palić, słuchać muzyki na głośnikach, jedziesz od drzwi do drzwi

Różne zalety, różne przyczyny dla których ludzie się decydują na te rozwiązania
@Scaab: planowałem jakiś czas temu wypad do Krakowa z rodziną, łącznie 4 osoby, z pomorskiego (jechałbym z Tczewa). Jak mi wyskoczyła cena za Pendolino to się nieźle uśmiałem. Moim komfortowym autem 2 razy bym trasę za te pieniądze przejechał, czas jakoś zbliżony.
@Scaab: nie znam się, ale to nie tylko problem w Polsce. W UK czasem jak sprawdzam ceny biletów pociągiem kilkaset kilometrów to też się za głowę łapię i taniej byłoby jechać samochodem. A dlaczego tak? Nie wiem.
@Scaab: Zupelnie sie nie kalkuluje jak np. jedzie rodzinka, albo ze znajomymi w 4 osoby, to wtedy samochodem jest o wiele taniej. Przewaga pociagu tylko taka ze nie musisz prowadzic i mozna sobie poczytac, albo uderzyc w kime.
@Scaab: jakie to jest prawdziwe. Wolę polecieć samolotem za tę samą cenę lub niewiele więcej niż się tłuc polskimi kolejami z absurdalnymi cenami. Nie uwierzę, że napędzenie pociągu z bardzo wydajnym silnikiem elektrycznym jest droższe niż napędzenie samochodu albo nawet samolotu do 800 na godzinę xD PKP zżera biurokracja i złe zarządzanie.
@Scaab: pociagi sa strasznie nieekonomiczne, pamietaj ze te 150zl jest pomniejszone o subwencje i inne dotacje jakie dostaje pkp z naszych podatkow. bylo nie bylo sklad bierze od 2000 kW do 5800 kW energii a po drodze ma pelno przystankow bo to zbiorkom wiec musi te kilkadziesiat ton zatrzymac do zera i potem rozpedzic. W praktyce (((może))) byc wydajniejszy od samochodu ale tylko jesli poupycha sie odpowiednio duzo pasazerow w wagonach.