Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 107
@Metylo: Czekaj, #!$%@?ł z roboty #1 bo okazało się że w #2 można zarobić tyle samo a narobić się mniej. Teraz młodzież nie popełnia jego błędu i oczekuje od razu #2 zamiast marnować czas na #1 i to już roszczeniowość? XD (a zaznaczmy - nic nie mówił o podniesionych kwalifikacjach etc - po prostu inna praca na rynku z tym samym wykształceniem)
Teraz młodzież nie popełnia jego błędu i oczekuje od razu #2 zamiast marnować czas na #1 i to już roszczeniowość?


@aloucie: napisał przecież że ta praca dała mu doświadczenie
A od siebir dodam że młodzi teraz marnują czas szukając pracy zamiast od razu zakładać firmę ¯\_(ツ)_/¯
@Metylo: Niedawno skończyłem 40 lat. Jestem menedżerem w średniej firmie. Produkujemy pod Łodzią zabawki z azbestu. Naszymi pracownikami są 9-letni niewolnicy. Płacimy im w chłoście.
Zacząłem pracować w latach 90-tych. Zarobki były kwestią drugorzędną. Jedliśmy doświadczenie, piliśmy prestiż. Kurtek nie nosiliśmy w ogóle. Jeśli ktoś kiedyś marzł, to znaczyło, że za mało pracuje i był wyrzucany z miasta. Pracowaliśmy po 16 godzin dziennie, 22 godziny dziennie, 38 godzin dziennie.Przez całe dni,
@suluf: ja na przykład w dorywczej tyrce na budowie poznałem kulturę pracy fizycznej i potrzeby prostych ludzi pracy, dzięki czemu kilka lat później gdy zatrudniłem się na stanowisku kierowniczym było mi bardzo łatwo znaleźć z nimi wspólny język, żadne wygodne korpo i surfowanie po fejsie nie dałoby mi tego doświadczenia, dzisiaj sram hajsem a moim głównym zmartwieniem jest to że nie muszę jutro rano wstawać i napinam się gdy ktoś w