Wpis z mikrobloga

Mirki, zebrałem wasze propozycje na auto w okolicach 20k, benzyna sedan. Dajcie znać które wybrać, najlepiej z uzasadnieniem w komentarzu. Po zakupie obiecuję zrobić jakieś rozdajo flaszki w podziękowaniu za pomoc.
#samochody #motoryzacja #pytanie #ankieta

Które wybrać?

  • Mazda 6 14.4% (53)
  • Opel Insignia 9.8% (36)
  • Saab 9-3 12.7% (47)
  • Volvo s40 31.4% (116)
  • E90 14.9% (55)
  • Civic viii 13.0% (48)
  • Inne (propozycja w komentarzu) 3.8% (14)

Oddanych głosów: 369

  • 74
@MrTusek:
Mazda 6 - rdzewieje ale spoko
Opel - każdy opel to gówno, w rodzinie miałem kilka opli i wszystkie psuły się jak cholera
Saab - saab to chyba to samo co opel xD
volvo - chyba najrozsądniejszy wybór
e90 - miałem kupić ale za 20 tys to byłby paździerz a do tego to jest ponoć awaryjne auto (i drogie w naprawie)
Civic - najnudniejszy ale chyba najbardziej zdroworozsądkowy wybór.

Ja
@MrTusek: jak jeździsz sam lub max. w 2 osoby, to Volvo jest fajne. Jest przyjemnie wykończone, jak to Volvo, a części są w miarę tanie, bo bazuje auto na Focusie. To mu nic nie umniejsza, bo Focus mk2 bardzo przyjemnie jeździł, a więc S40 też fajnie jeździ.

Tylko uważać tam na automat no i to auto ejst dość małe.
@DusicielPajacow: Auto potrzebuje na dojazdy do pracy w Holandii, około 80km dziennie łącznie + powiedzmy raz w miesiącu skoczyć do Polski, auto będzie stało na dworze, niezawodność to chyba każdy oczekuje :)
@MrTusek: Nie znam się, ale piszą, że ten Opel to taki sobie. Jedyny istotny pozytyw, to że to był ładny projekt. BMW nie lubię, Volvo i saab dziś do mnie nie przemawiają. Mazda albo Civic - i chyba wolałbym ta pierwszą.

Brałbym to, co jest "dobrze udokumentowane w necie" co do usterek i ich usuwania, popularne. Potem mniej boli.
@Menefe: pamiętasz ten wypadek w Czechach jak Porsche ścigało się z ferrari w 2018? Porsche uderzyło czołowo w starą fabię. Właściciel Porsche wyszedł o własnych siłach, a właściciel fabii zmarł na miejscu.
@programista4k: A pamiętasz może jak wyglądał crashtest FSO Polonez? Przy 50km/h ledwo co się ugiął. Porównanie z tyłka, przy tej prędkości SUV ma przewagę, większy i cięższy. Jakby porównać identyczną prędkość i warunki Porsche kontra Mercedes MPIV to by wyszło, że Mercedes bezpieczniejszy.
@Menefe: A jechałeś polonezem? Ja jechałem. Odniosłem wrażenie, że w nim to nawet przy kolizji na parkingu zginiesz.
Karosiera się nie ugnie i giniesz z powodu obrażeń wewnętrznych. Nowe samochody mają strefę zgniotu by łagodniej rozłożyć siłę uderzenia.
Na logikę: jaki interes mieli by twórcy samochodu robić auta mniej bezpieczne niż kiedyś?
@MrTusek: Ja bym sugerował Volvo S40/V50, w szczególności z 2l dieslem.
Podwozie Focusa więc raczej trwałe zawieszenie, samo auto przyjemnie się prowadzi, silnik trudny do zajechania.
Samo auto na ile pamiętam raczej nie rdzewieje jeżeli nie było naprawiane w szopie.
Kolega ma V50 z benzyną 1.8 chwali sobie to auto strasznie, a kupił je bodajże za 9k zł.
@MrTusek: 3 sedan bk ma grubsze blachy niż 6 jeśli ktoś wcześniej zadbał o konserwację nie powinno być problemów,mając mazdę prowadziłem saba 93 fajne auto ale zero przyjemności z jazdy,w mazdzie 3 czujesz frajde w sabie wygodnie ale to taki czołg bez informacji zwrotnych