Wpis z mikrobloga

@Eattrashdiefast Rosołek dobry na wszystko () choroby, smutek i nudę. Trzeba tylko o niego dbać przez 4h a nie dawać wywar z drobiu. Ja lubię z kaczki, taki tłuściutki. Do tego lubczyk i cała masa składników: cebulka opalona, czosnek, kapusta i włoszczyzna

Edit: a to, że nie ma w nim jajka jakoś mi nie przeszkadza. Zawsze kładę kaczkę pokrojoną i jest git
@Eattrashdiefast: why not both?

Lubię ramen ale nie sram się gdy ktoś umniejsza jego wartości, bo mało który z gogusiów wie, że w praktyce to jest fast food z bardzo krótką historia, to nie jest jakaś wybitna "japońska tradycja" i nie ma nad czym się spuszczać, można po prostu lubić. Zupka chińska była na nim wzorowana.

Nori i jajko są fajne w rosole :) Jeszcze dojeb kurczaka yakitori i koń zwalony!
@loczyn No właśnie nie jadłam. Ale przeróżne wywary chińskie znam dobrze. Nie mam w pobliżu kuchni japońskiej ale może niebawem jak będę w pl to poszukam w Poznaniu. A ty jadłeś dobry polski rosół?
No właśnie nie jadłam. Ale przeróżne wywary chińskie znam dobrze. Nie mam w pobliżu kuchni japońskiej ale może niebawem jak będę w pl to poszukam w Poznaniu.


Najlepsze Rameny są w Łodzi. Ato Ramen oraz Ato Sushi - tutaj nawet kucharz wyróżniony na zawodach w Tokyo.

A ty jadłeś dobry polski rosół?

Ja robię dobry polski rosół. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3 sztuki mięsa, bouquet garni, każde mięso
ehh, szkoda takiego Mirka. Pracowałeś kiedyś w restauracji podejrzewam?


@TaaJasne: Nie, hobbystycznie, chociaż przez pewną chwilę myślałem czy by nie pojechać do Lyon zrobić studia w
Institut Paul Bocuse :P