Wpis z mikrobloga

Co warto mieć w swoim Githubie?


@Edelner: juz lepiej poucz sie podstaw frameworka i jezyka na ktore bedziesz odpowiadał. Github stał sie ściekiem przez bootcampowców którzy wrzucają tam straszny syf. Jak ktoś daje mi linka do swojego w rekrutacji to nawet tam nie wchodze bo szkoda mojego czasu.
  • Odpowiedz
@Edelner: Kot ma czas przeglądać githuba. Rekruter dostaje takich kilkaset i miałby poświęcać chociaż kilka minut? To zwykle marnowanie czasu. Jeśli nie masz nic komercyjnego, to równie dobrze możesz mieć pustego githuba, a i tak nikt nie zwróci uwagi. Po wstępnej rekrutacji dostaniesz zadanie do zrobienia, do tego jakaś rozmowa i da to więcej informacji niż milionowy crud.
Nawet najprostszy projekt jest wart pokazania pod jednym warunkiem. Ktoś musiał chcieć za
  • Odpowiedz
@Edelner: Dla samego siebie najlepiej napisz coś co wesprze Cię w realnych sytuacjach(praca, studia, gry). To da sporo motywacji do dokończenia projektu i jego rozwijania. Masz hobby, wykorzystaj to i napisz aplikację, która pomoże Ci je rozwijać.
  • Odpowiedz
@Edelner: nic. Ale co warto przećwiczyć
żeby nie zginąć w pracy - całościowy CRUD end to end z frontendem
dla siebie - coś co się lubi, ja lubię algorytmy bo wtedy naprawdę czuję że programuję
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

juz lepiej poucz sie podstaw frameworka i jezyka na ktore bedziesz odpowiadał.


IMO to jest patologia, a nie pytania z wyszkiwania połówkowego na które się tutaj napieprza ciągle...
  • Odpowiedz
@laphroig: w sensie ze co? Pytania z frameworków? Z czegoś musisz zapytać juniora, niech przynajmniej pokaże że interesował się tym zanim przyszedł na rozmowe. Dokumentacje są za free, nikt nie wymaga znajomości ich na pamięć tylko żeby mniej wiecej wiedzieć jak różne rzeczy działają.
  • Odpowiedz