Wpis z mikrobloga

Historia z Lidla sprzed 15 minut. Chciałem kupić piwo bezalkoholowe. Z góry mówię, wyglądam na młodą osobę, ale jeszcze w żadnym sklepie (Biedronka, Tesco, MILA, Delikatesy Centrum czy stacje benzynowe) nie miałem problemu z zakupem piwa bezalkoholowego, może dlatego, że można to kupić tak samo jak Pepsi, idk. W ogóle, w Biedronce nawet kasa samoobsługowa nie prosi o podejście ekspedientki żeby zatwierdzić czy może mi sprzedać piwo bezalk. Kasa samoobsługowa to po prostu wie. No ale, historia z Lidla.

Podchodzę z kilkoma piwami bezalkoholowymi, wszystko fajnie, aż tu nagle.

Kasjerka: Czy mogę poprosić o dowód osobisty?
Ja: A w jakim celu?
Kasjerka: No kupuje Pan piwo.
Ja: Bezalkoholowe
Kasjerka: I?
Ja: I nie mam obowiązku okazania Pani dowodu osobistego, gdy kupuje piwo bezalkoholowe.
Kasjerka: No to Panu nie sprzedam.
Ja: No to popełnia Pani wykroczenie z art. 135 KW.
Kasjerka: Proszę pokazać dowód osobisty. Taką mam informację na kasie i musi Pan mi to pokazać.
Ja: Nic nie muszę, możemy zadzwonić na policję, przyjedzie patrol i ukarze Panią za popełnienie wykroczenia
Kasjerka: Tworzy się kolejka proszę Pana.

Skończyło się na telefonie na policję. Panowie policjanci bardzo mili, Pani się z nimi wykłócała, że nie może mi tego piwa sprzedać, w związku z czym dostała mandat w wysokości 300 zł. A ja mam ochotę przychodzić tam codziennie i nabywać piwo bezalkoholowe.

#piwo #lodz #lidl #biedronka #zakupy #gownowpis i w sumie #zalesie bo na przyjazd policji czekałem 20 minut XD
  • 359
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@Reezu: nadal się w to bawią? liczyłem, ze po mojej interwencji, ruszeniu uokik, inspekcji handlowej i puodo cos do nich dotarło. w takim razie ponowię zawiadomienia. podaj proszę konkretny sklep (tutaj lub na priv jesli nie chcesz upubliczniać) w którym to miało miejsce.

jeśli jestes zainteresowany tematem, to tworzylem odpowiednie znalezisko X czasu temu.

https://www.wykop.pl/link/5640563/lidl-polska-lamie-prawo-i-nie-widzi-w-tym-najmniejszego-problemu/

jak chciałbyś coś skonsultowac albo pociągnąć samemu temat, to wal śmiało.
@Reezu: No właśnie, tu cały myk był, że pani stwierdziła, że na dowodzie wygląda młodziej i nie sprzeda. Tak jakby każdy szczeniak nie miał co robić tylko ogarniać fałszywe dowody, żeby móc kupić jakieś piwo na wieczór. No to samo mówiłem, żeby od razu wzywać kierownika i ewentualnie policję, ale ja to trochę szybko się nakręcam i no jestem czasem trochę złośliwy
@Reezu z tego co wiem lidl powołuje się na jakieś oświadczenie jakiejś organizacji antyalkoholowej (sorry, nie pamiętam dokładnie), natomiast ustawa o wychowaniu w trzeźwości wyraźnie mówi, co jest napojem alkoholowym i jako akt wyższego rzędu (no właściwie to to całe oświadczenie nawet nie jest prawem, ale niech będzie) ma zdecydowane pierwszeństwo, więc wniosek z tego taki że lidl leci w #!$%@? a Ty miałeś rację
W sumie szkoda, że obrywa szeregowy pracownik a nie cały sklep


@Reezu: Obrywa ten kto złamał prawo. Jeśli twój szef każe ci przejeżdżać na czerwonym świetle w pracy to też masz prawo to robić? Nie. Tak samo jak babka nie ma prawa żądać dowodu. I nie obrywa szeregowy pracownik tylko ten kto złamał prawo i popełnił wykroczenie. Tak jak w przypadku przejazdu na czerwonym świetle nie obrywa zarząd VAG tylko kierowca
@Reezu: jesteś debilem xD każdy kto ma więcej niż 5 pkt. IQ wie, że mają taki nakaz. Kasjerka nie jest CEO firmy. Chyba ktoś cię nieźle w dzieciństwie skrzywdził, że musisz się wyzywać na innych ludziach xD Dodatkowo nie jesteś tylko debilem, ale też zjebem bo przez Ciebie pewnie wiele osób nie mogło zrobić w spokoju zakupów, bo panicz chciał pokazać jaki to ważny jest xD Jak masz problem z tym,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Reezu: coś nie wierzę, a piwa bezalkoholowe nie mają do 0,5 procent alko?
Poza tym, chyba sama z siebie nie chciała Ci sprzedawać tylko mają odgórny nakaz sprawdzania dowodu
Więc jak już to firma powinna dostać karę a nie kasjerka, gdyby okazało się że jednak sprzedawać bez dowodu można
No i mandat przez telefon?
Oświeć mnie jak coś :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@kcrgs: @katf: Niestety, nie chciało mi się marnować 20 minut na pójście do innego sklepu. Wolałem zrobić zakupy w Lidlu. Pani popełniła wykroczenie (regulamin pracodawcy czy nakazy zakazy nie mogą łamać prawa) i została za to ukarana. Następnym razem będzie wiedziała, że kodeks wykroczeń jest ważniejszy od tego co tam nakazuje jej ekranik na kasie.