Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z tagu #elektryka. Chciałem sobie wymienić włącznik na nowy i mam problem. Stary działa bez problemu, nowy przy takim podłączeniu jak na obrazku nie chce działać. Co robię źle?
Schemat podłączenie producenta:
https://wylaczniki-dotykowe.pl/wp-content/uploads/2019/08/wy%C5%82acznikpojedynczywifi.jpg
Proszę nie bić, bo elektryka to w ogóle nie mój temat, ale włącznik to myślałem, że umiem podłączyć...
#pytanie
6poziomprokrastynacji - Hej Mirki z tagu #elektryka. Chciałem sobie wymienić włącznik...

źródło: comment_1600279250YqHi0VSCeBfZ5WdAFXkoMT.jpg

Pobierz
  • 55
@luti: widzę, że ten 'pseudo' N, to jest w podróbce wago, więc tam pewnie jest zasilanie. Skąd ten wolny niebieski się znalazł to nie mam pojęcia. Nie mostkowanie pe na lampy to często norma bo pomocnik tego nie chce robić lub brygadzista chce przyoszczędzić (ostatnio 5x4 x 4 skręcałem bo kostka za droga, a wago nie istnieje (według brygadzisty).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@6poziomprokrastynacji: ile wchodzi białych całych kabli do puszek? Wszystkie niebieskie są połączone ze soba? I wszystkie jasno brązowe ze sobą? Ile jest ciemno brązowych i żółtych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@6poziomprokrastynacji: sorry ze tak na kilka wiadomości wygodniej mi tal z telefonu. Górna puszka jak pisałem L(chyba ciemny brąz) do L, drugi brązowy do L1. Dolna puszka L (chyba brązowy) do L, żółty ni niebieski do L1 i L2 (jak schodowy nie zadziała zamień żółty i niebieski miejscami). N z prądowego noe masz więc albo pociągniesz z najbliższego.gniazdka albo noe beda dzialac moduły wifi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luti: same przełączniki powinny działać przy podłączeniu jak piszę, chyba ze sa dotykowe? To chyba wtedy nie zadziałają bez N, ale to chyba bo nie miałem dotykowych nigdy.