Wpis z mikrobloga

Nie polecam firmy payever GmbH Rödingsmarkt 20, 20459 Hamburg, Niemcy ani współpracy z nimi. Zacząłem z nimi współpracę od rozmowy na #upwork na stanowisko 'Tech PM / Technical Product Manager / Manual QA / QA' - zaczęło się od otrzymania od nich zaproszenia do interview. Stanowisko zupełnie nie dla mnie bo nie mam nic wspólnego z zarządzaniem, a jedyne doświadczenie z managmentem to jak prowadziłem gildię w #tibia na wojnę. No ale co mi szkodzi, #yolo i wysłałem proposala. Kilka dni później dostałem od babki z HR wiadomość o podanie nicku na #telegram.

Na telegramie od razu zaznaczyłem, że bardziej mnie interesuje pozycja manual QA engineera niżeli Tech PM ale naciskali abym spróbował. Chwile pomyslalem, i po glebszym zastanowieniu - ok co mi szkodzi. Pozniej przejrzalem ich oferty pracy i okazalo sie, ze szukaja... Manual qa... zobaczywszy te oferte zaczalem troche sciemniac aby brac udzial w aplikacji na te stanowisko.

Co mi wtedy umknelo przy tej ofercie to szczegoly (nie aplikowalem przez formularz na bamboohr)

https://payever.bamboohr.com/jobs/view.php?id=199

jesli klikniemy button "apply..." to ukazaja sie takie rzeczy jak:

Does 8am to 7pm Berlin time match your working schedule?


Are you ok with being paid between 5-7 USD per hour?


Z tego co czytalem na Glassdoor to ludzie rzeczywiscie pracuja tam 11 godzin dziennie, #worklifebalance nie jest tam znany.

Pierwszy task rekrutacyjny jaki dostalem to... #!$%@? slajd w #powerpoint. Powaznie, kazali mi zrobic slajd w Keynote lub Powerpoincie

https://www.dropbox.com/s/q3w32cjh6cbncme/Keynote_Trial.mov?dl=0#

Nie wiedzialem do konca o co chodzi i dlaczego jako tester manualny mialbym robic slajdy w powerpoincie ale ok... troche poglowkowalem i postanowilem zainwestowac 69zl i zlecic zrobienie slajdu komus kto sie zajmuje grafika na codzien

https://drive.google.com/file/d/1r3UtKz5cwXlWoWxpEWLOzTQ7G6xPSU-m/view?usp=sharing

wyszlo to nawet fajnie, ja zaoszczedzilem czas i zwiekszylem swoje szanse na zatrudnienie #januszebiznesu

Wyslalem piekny zrobiony slajd przez utalentowanego grafika, dostalem wiadomosc ze jak team zweryfikuje to dostane odpowiedz. Jakis czas pozniej zweryfikowali zadanie, zaprosili mnie do kolejnego kroku

Kolejny krok to zadania dla manual qa, nie chcieli powiedziec jakie dokladnie choc sie domyslalem ze cos zwiazanego z slajdami

Zapytalem ile czasu bede musial poswiecic na to zadanie, na co dostalem odpowiedz

Time frame depends on your experiences Some people finsihed in 3 hours
#!$%@? mac prawie 600 test casow w 3 godziny? Nawet jak bym bardzo chcial to nie jestem w stanie tego zrobic. Druga sprawa same test casy... o ile kilka z nich bylo rzeczywiscie prostych tak jak zaczalem robic Dashboard to sie okazalo ze nic nie dziala jak powinno, autosave co jest standardem w page builderach nie dziala a proces zapisania nowej strony to katorga i 20minut mi zajelo jak to zrobic, a mysl ze mialbym wykonac ponad 50 stron to napawa mnie obrzydzeniem i chce mi sie doslownie rzygac.

Napisalem do babki z HR co z tym czasem bo w 3 godziny to choc by skaly sraly i ziemie poruszyl to nie da sie tego zrobic i nastala cisza.

Generalnie co chce powiedziec, firma liczy ze za darmo wykonam prawie 600 test casow, zdam im raport, zrobie piekny slajd w Google Slides a nie raczyli mnie nawet spytac ile czasu moge poswiecic, ile czasu zajmie wykonywanie tego, ile chcialbym zarabiac na godzine. #!$%@? no 1 raz sie z takimi #januszebiznesu spotkalem zagranica.

Fakt faktem nei chce mi sie troche dzisiaj robic bo jest #poniedzialek i w poniedzialku w #pracbaza lubie powalic w #!$%@? ale nie spodziewalem sie ze w naszej pieknej #it branzy takie rzeczy maja miejsce i ludzie tak #!$%@?. No ludzie troche szacunku do siebie

Oni licza na to, ze dadza mi zadanie i bede #!$%@? do wieczora albo i dluzej z 600 test caseami XD

tutaj jak by ktos chcial poogladac screeny
https://drive.google.com/drive/folders/1Op-vpY3Ixr4uyonQ_SG4ZTxogZ3dYJT2?usp=sharing

Przestrzegam przed nawiazywaniem wspolpracy z nimi, ide spac dalej

#testowanieoprogramowania #gownowpis
c.....r - Nie polecam firmy payever GmbH Rödingsmarkt 20, 20459 Hamburg, Niemcy ani w...

źródło: comment_1600679417MJgL8AQnB1qfOlN16EoYAR.jpg

Pobierz
  • 25
@comfyStefan: kekw, nie widzialem tego wczesniej na Upwork'u ani nie wspominala zadna z rekruterek o tym, dopiero jak wejdziesz na ich careers page > manual qa remote i klikniesz button "apply for this job" to sie ujawia... hanba
@Meserole: widzialem wlasnie XD ja bylem ceikawy jak wyglada proces u nich, jakie zadania etc i dlatego wzialem udzial ale jestem zaskoczony do tera ze takie janusze dzialaja ( ͡° ʖ̯ ͡°) na reddicie goscie pisza ze niektorzy po kilkanascie dni pracowali za darmo i dziwi mnie to szczegolnie ze Payever wspolpracuje z Santanderem i Microsoftem ale jest jak jest