Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie #swiadkowiejehowy

Ostatnio pisałam o wierzeniach Świadków Jehowy na temat Armagedonu (link). ŚJ od lat uważają, że Armagedon jest bardzo blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) i żeby brzmiało to jeszcze groźniej, obecne czasy nazywają Dniami Ostatnimi (tum tum tuuuuum).

Dni Ostatnie to według nich skutek tego, że w roku 1914 Diabeł został zrzucony na Ziemię i jest delikatnie mówiąc wkurzony, więc robi na Ziemi burdel. Wierzą, że stąd mieliśmy obie Wojny Światowe, więc generalnie musiało być grubo xD

Skąd wiedzą, że akurat teraz są Dni Ostatnie? Przez pogląd "kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ŚJ opierają się na starym dobrym poglądzie, jakoby kiedyś żyło się lepiej - nie było zła, wojen, chorób, śmierci, trzęsień ziemi, ludzie byli dla siebie milsi, a dzieci były bardziej posłuszne. Jak podacie im przykłady, że kiedyś też tak było, to powiedzą "ale nie na TAKĄ skalę" ¯_(ツ)_/¯

O wszystko, co złego się dzieje na świecie obwiniają złe Dni Ostatnie. Najgorzej było, jak tata oglądał wiadomości - tam pokazują WSZYSTKO, co złe na świecie xD Czasami kręcił głową i mówił coś w stylu "ale Szatan szaleje".

Rok 2020 to już w ogóle jest pożywka dla Świadków patrząc na to, co się teraz dzieje. Jakiś czas temu o tym pisałam tutaj, a dzisiaj wstawiam Wam fragment ich ogłoszenia na temat pandemii, bo uważam, że to jest złoto xD Zwłaszcza, że Stephen Lett, którego tu widzicie jest członkiem Ciała Kierowniczego, czyli takim "papieżem" Świadków (ŚJ mają 8 takich). On ma taką mimikę za każdym razem jak coś mówi, ale w tym filmiku chyba przebił sam siebie xD

--

Podzieliłam ten wpis na 2, bo wyszło trochę długo. Następnym razem napiszę o tym, jak ŚJ myślą, że będą prześladowani w Dniach Ostatnich - mają maaaaasę filmów propagandowych na ten temat, które mogłyby zawalczyć o Złotego Goebbelsa razem z TVP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prócz tagu #wesolezyciewsekcie możecie mnie też obserwować na FB.

#religia #biblia #sekta #heheszki #2020
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie #swiadkowiejehowy

Ostatnio pisałam o wierzen...
  • 11
@Arrado: niezbyt xD Świadkowie uważają, że to oni będą w centrum wydarzeń, gdy będzie Armagedon - o tym właśnie będę pisać w następnym wpisie, bo mają trochę kompleks wyższości jeśli o to chodzi, mają nawet filmy poglądowe jak sobie to wyobrażają xD Więc nawet jeśli miałby być jakiś kataklizm to na pewno nie tak, jak sobie to wyobrażają ŚJ ¯\_(ツ)_/¯
@johnkashtan: prawdopodobnie dopóki będą działać ( ͡° ͜ʖ ͡°) to u nich norma, że naginają wierzenia jak coś przestaje pasować :P

Chyba najlepszy przykład ostatnich lat - zazębiające się pokolenia xD

Kiedyś wierzyli w proroctwo, że Armagedon nadejdzie jeszcze za życia pokolenia, które przeżyło 1914 rok. Tych ludzi w pewnym momencie zaczęło byc drastycznie mało a Armagedonu nadal nie ma ¯_(ツ)_/¯ więc wymyślili że to "pokolenie" oznacza