Wpis z mikrobloga

Ok, czas na docinek z serii #wesolezyciewsekcie w związku z koronawirusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Standardowo w takich sytuacjach Świadkowie Jehowy mówią, że ta sytuacja to znak "dni ostatnich" i że Armagedon już blisko xD Jest to dla nich idealna okazja żeby powiedzieć "mamy rację, proroctwa prawdę mówiły". No i jak wejdziecie na ich główną stronę, faktycznie na samej górze widnieje artykuł o czterech jeźdźcach apokalipsy (pic rel) xd

Niektórzy mają trochę nadzieję że ta sytuacja popchnie tych nieaktywnych Świadków do powrotu do zboru, bo przez te lata wystarczająco nastraszyli ich Armagedonem, więc na takie sytuacje już automatycznie reagują oczekiwaniem na koniec ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z plusów, zgromadzenia są na razie odwołane. Program można obejrzeć przez internet, bo mają specjalny serwis do streamowania takich rzeczy. Za to co do zebrań zalecenia są, żeby nadal były "na żywo", ale w mniejszych grupkach albo przez wideokonferencję. Streamy też są ale najlepiej jakby z nich korzystać w ostateczności, bo przez streamy nie można się tak nawzajem wspierać itp.

Głoszenie zawieszone, bo jakby to dalej robili to by się na nich niezły hejt wylał, a przecież dobre imię organizacji najważniejsze ( ) Zachęcają za to do głoszenia listownego, przez telefon i maila, ale tylko jak mają czyjeś dane, typu ktoś im je faktycznie dał a nie do losowych ludzi. Pewnie ze względu na RODO.

----

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę różne wspomnienia z czasów, jak byłam Świadkiem Jehowy, czasem też inne teksty w temacie.

#swiadkowiejehowy #feels #religia #koniecswiata
13czarnychkotow - Ok, czas na docinek z serii #wesolezyciewsekcie w związku z koronaw...

źródło: comment_1584713351ILsNLT6tQeTfSz3JqOyVjf.jpg

Pobierz
  • 8
@spokojnyinformatyk: wspomniałam o tym w sumie po części w odcinku o szkole, bo podobną sytuację miałam w liceum.

Świadkowie są uczeni, że randkowanie powinno się zacząć dopiero, gdy życiowo jesteśmy gotowi na zawarcie związku małżeńskiego. A że zawierać związki zaleca się tylko w zborze, to i randkuje się tylko z ludźmi ze zboru, więc raczej bym Ci odmówiła.

Ale mówimy tu o uczuciach i w praktyce kończy się to bardzo