Wpis z mikrobloga

Witajcie #perfumy !
Witajcie #phantosmia !
Odpalamy dla Was kolejne #rozdajo

Tym razem zabawa będzie troszkę bardziej złożona :D

Zawodowy perfumiarz oprócz walki ze swoimi recepturami musi mierzyć się również z klientami i ich zamówieniami.
Dziś warunkiem wzięcia udziału w konkursie będzie opisanie nam właśnie swojego zamówienia na zapach w komentarzu. Możecie wypisać nam swoje ulubione nuty perfum lub naturalne zapachy, które uwielbiacie. Może być już to gotowy pomysł na mieszankę podzielony na warstwy. Spośród wszystkich komentarzy wybierzemy dwa dla nas najciekawsze i możliwe do zrealizowania. Nie mamy niestety na swojej szafce wszystkich substancji świata, więc niektóre szalone pomysły mogą okazać się niemożliwe do wymieszania :/

Na „składanie zamówień” dajemy Wam czas do 15:00 w sobotę. Planujemy wybrać 2 osoby i z nimi przepracować dokładnie wizje ich zapachu, choć jeśli zrobicie niezły szał w komentarzach to nie przeczę, że wybierzemy więcej osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętajcie żeby zaplusować ten wpis i zaobserwować tag #phantosmia Zawsze jest nam miło jak widzimy Waszą aktywność :3

W tygodniu puścimy Wam jeszcze luźny wpis z naszego mieszania żeby nie przedłużać tego #rozdajo.
mikibn - Witajcie #perfumy !
Witajcie #phantosmia !
Odpalamy dla Was kolejne #rozda...

źródło: comment_16007019590d4e9ffMv1pmsbYjCy3Od0.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@mikibn: To ja bym wypróbował coś niesamowicie słodkiego - zapach inspirowany cynamonowymi bułeczkami - kardamon, cynamon, tonka lub wanilia, trochę nut mlecznych, podbitych miodem, rumem, oudem lub ambrą :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikibn: może jakieś połączenie kokosa i ananasa? Nie wiem jak wyjdzie połączenie, ale nie ja tu jestem od czarnej roboty ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mikibn: Chętnie wzięłabym udział w zabawie, ale czy moglibyście wyjaśnić laikowi perfumowemu co oznaczają w skrócie głowa,serce i baza ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy chodzi o kolejność wyzwalania zapachu i jego intensywność ?
  • Odpowiedz
@mikibn: Perfumy to totalnie ciekawa rzecz. Warto byłoby się nauczyć, ale chyba brak mi wrażliwości XD w razie czego jestem dobrą gliną do ulepienia!
  • Odpowiedz
Głowa: Bergamotka, lawenda i może jakieś białe kwiatki
Serce: wanilia, tonka, śliwka
Podstawa: tytoń , oud, różowy pieprz
Gdyby moja jesien byłaby zapachem to właśnie takim ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem o co chodzi, ale szary Hugo boss (woda perfumowana i w sumie toaletowa też (ale mniej trwalsza)) jest całkiem ładna.
  • Odpowiedz
@Patatina: Dokładnie o to chodzi ^^ Im wyżej w kompozycji tym bardziej lotne czyli intensywne na początku i szybko odparowywujące aromaty. W głowie często znajdziemy cytrusy, zioła, przyprawy, kwiaty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikibn: to sumie czemu nie.
Zapach oceanu (nie słonego morza) pod wieczór po ciepłym dniu połączony z cytrusowym orzeźwieniem - bardziej cytryna, niż grapefruit. Nad tym połączeniem dodatkowo góruje zapach nowego samochodu (konkretnie wnętrza tego samochodu)
  • Odpowiedz