Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1120
Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszystkie wymagania ale jednak nie mogę zaaplikować bo nie jestem kobietą. Pracowałem w wielu hotelach w Polsce i Anglii, z wieloma mężczyznami i kobietami na różnych stanowiskach i nigdy nie spotkałem się z takim czymś. Jestem ciekaw waszych opinii
#praca #hotelarstwo #pytanie #prawo
khamillez - Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszys...

źródło: comment_1601292571yG751hPGHLREtNOqPMZvnT.jpg

Pobierz
  • 161
czemu dyskryinacja? skoro chcą typiare, to szukają typiary.


@girlsjustwannahavefun: xD
Pogadaj z kodeksem pracy
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-pracy-16789274/art-18-3-a

Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub
@khamillez: Jestem ciekaw jak to się potoczy

Sam jestem zwolennikiem wolnego rynku w pełnej krasie i możliwością niezatrudniania/zatrudniania sobie kogo się chce, ale póki działają w Polsce to muszą się stosować do polskiego prawa, które takiej dyskryminacji zakazuje

Jest kilkadziesiąt myków prawnych, które można zastosować jeśli chce się zatrudnić tylko faceta/kobietę. Oni nie zastosowali. Menadżer[ka]/HR na kurs, albo do #!$%@? za nieznanie podstaw prawa pracy ¯\_(ツ)_/¯
Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć?


@khamillez: xD
wystarczy ze wymysla, ze maja za duzo meskiej zalogi i chca wprowadzic roznorodnosc, elo ;]