Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1120
Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszystkie wymagania ale jednak nie mogę zaaplikować bo nie jestem kobietą. Pracowałem w wielu hotelach w Polsce i Anglii, z wieloma mężczyznami i kobietami na różnych stanowiskach i nigdy nie spotkałem się z takim czymś. Jestem ciekaw waszych opinii
#praca #hotelarstwo #pytanie #prawo
khamillez - Mirki nie jest to aby dyskryminacja ze względu na płeć? Spełniam tu wszys...

źródło: comment_1601292571yG751hPGHLREtNOqPMZvnT.jpg

Pobierz
  • 161
czemu dyskryinacja? skoro chcą typiare, to szukają typiary.

WTF xD Chcą kobietę zatrudnić to zatrudniają kobietę, #!$%@? ci do tego xD


@girlsjustwannahavefun: @Nihas:

Czemu dyskryminacja? Skoro chcą białego, to szukają białego.

Przepisy antydyskryminacyjne powstały dlatego, że jakaś, najczęściej większa grupa ludzi, dyskryminowała jakąś mniejszość w jej potrzebach. Przez to np. czarni lub kobiety nie mogły znaleźć pracy, a wy na to przyklaskujecie. Rzucacie ten sam argument, który stosowało się w
@Nihas: Tu nie chodzi o narzucanie pracodawcy kogo ma zatrudniać, tu chodzi o zabranianie pracodawcy odrzucania z procesu kogoś ze względu na jego płeć, kolor skóry czy wiarę.

Wyobraź sobie, że jesteś osobą wierzącą w religię, która w danym kraju jest dyskryminowana. Nie byłbyś w stanie znaleźć pracę lub byłaby ona poniżej Twoich zdolności tylko dlatego, że wierzysz w innego Boga lub urodziłeś się z innym kolorem skóry.

Edukacja i wychowanie
@khamillez: Niedawno KFC na OLX wystawiło ofertę pracy, w której pod nagłówkiem drukowanymi literami zaznaczali, że oferta jest skierowana do mężczyzn, a w ostatniej linijce opisu wtrącili: "praca również dla osób po 50 r. ż. oraz niepełnosprawnych". Rozbawiło mnie to wtedy XD
@khamillez: Moim zdaniem w porządku. Tak samo jak kierownik magazynu powinien mieć prawo zatrudniać samych mężczyzn bo są wydajniejsi, tak samo kierownik hotelu powinien móc zatrudniać same recepcjonistki bo są ładne i przyciągają klientów.