Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #laptopy #komputery #kiciochpyta #pytanie #informatyka #gry

Szukam laptopa do 7k zł już jestem w stanie zapłacić nawet 7500, patrzyłęm na oferty Hyperbooka/Dreamachines(wszystko oparte na clevo) z desktopowym procesorem jednak większość osób mi to odradza, co według was powinienem wziąć ?
Wszelkie propozycje będą rozpatrywanę a najsensowniejsza odpowiedź dostanie na dobrego kebsika przelewem/blikiem
Pozdrawiam
  • 72
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czapelek: a sorki, pomyliłem. Ja mam gt62 z tymi podzespołami a bratu jakiś czas temu kupiłem dm na clevo n85s - 8750h i gtx1060. Niestety clevo się przegrzewa
  • Odpowiedz
  • 0
@Czapelek byłem miłośnikiem clevo, ale po paru modelach i kilku latach skutecznie się wyleczyłem.

Osobiście wchodzę teraz w jakiegoś 4700-4800u bez grafy, a tobie polecam 4800h z 1660Ti lub 2060.
  • Odpowiedz
ro w dzień ci odpiszę


@Czapelek: pewnie nie jest to zbyt reprezentatywny przykład, ale tak, podzielę się. Braciak miał Clevo i po około 3 latach zakończył swój żywot poprzez awarię zintegrowanego GPU.

Ja teraz mam P950HP6 od prawie 3 lat i też po kolei wszystko pada, na razie drobnostki jak taśma matrycy, dźwięk, nie działające niektóre klawisze po poważniejsze jak samoistne wykrzywienie obudowy, rysowanie matrycy przez klawisze (być może to jest
majk3l - > ro w dzień ci odpiszę

@Czapelek: pewnie nie jest to zbyt reprezentatywn...

źródło: comment_16014586598phd4jzcV86Tu88HZJbJEP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l no ja chce wydać prawie 7,5k więc jeżeli jest tak jak mówisz to chyba odpuszczę tylko nie wiem co wziąć w takim budżecie aby starczyło mi na te 4-5 lat
  • Odpowiedz
@Czapelek: czyli interesuje Cię jak największa moc tej maszyny i generalnie masz w poważaniu kulturę i czas pracy na baterii? Powiedz coś więcej o zastosowaniach.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l kultura pracy żeby była w miarę czyli nie piekarnik ale wiem że przy wydajności tempy jak i głośność rośnie, zastosowanie: inventor, CAD, blender, render filmów, MES, dodatkowo visual i zastosowania biurowe no i gry, ogólnie plan jest taki żeby mieć łapka którego mogę zabrać ze sobą i mieć przenośna stację roboczą taka praca no i studia bardziej chodzi mi o czas na jaki mi wystarczy i czy podzespoły dadzą radę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czapelek: Tak patrze to wszystkie lepsze modele z ryzenem 4800h w Polsce wyprzedane (jeżeli obawiasz się clevo). Jest tylko asus tuf a15, ale nie ma zbyt dobrych opini. Jak masz możliwość, to zamówisz z zagranicy. Polecany jest hp omen 15 z 4800h i gtx1660.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0