Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie #film
“Apostasy” (trailer)

Dzisiaj mam do polecenia świetny brytyjski dramat w temacie Świadków Jehowy - “Apostasy". Akurat na weekend :D Film opowiada historię samotnej matki i jej dwóch dorosłych już córek, gdzie najmłodsza właśnie skończyła 18 lat i stoi w obliczu decyzji dotyczącej potencjalnej transfuzji krwi, starsza natomiast próbuje pogodzić studia i obowiązki religijne. Prowadzą w miarę spokojne życie gorliwych Świadków Jehowy, kiedy nagle jedna z córek zaczyna się oddalać od zboru, aż w końcu zostaje wykluczona.

Film jest naprawdę dobry, pokazuje zmagania Świadka Jehowy z decyzjami dotyczącymi transfuzji, ale też decyzje dnia codziennego, emocje matki, która stara się podołać zasadom, by nie utrzymywać kontaktu z wykluczoną córką. Do tego reżyser sam był wychowywany w rodzinie Świadków Jehowy, więc zadbał o odpowiednie szczegóły. Oglądając go pierwszy raz byłam pod ogromnym wrażeniem, w jaki sposób udało mu się tak dobrze odzwierciedlić różne aspekty mojego byłego życia jako ŚJ - nawet ich matka zachowuje się podobnie do mojej xD (Swoją drogą ponoć reżyser dostał masę komentarzy od ludzi wychowywanych przez ŚJ, dotyczących właśnie postaci Ivanny, że sprawiała wrażenie jakby była oparta na ich własnej matce :P) "Apostasy" będzie też na pewno dobrym kontrastem do propagandowego filmiku ŚJ o wykluczeniu, do którego linkowałam w ostatnim wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawostek - Sala Królestwa (z ang. Kingdom Hall), w której kręcone były sceny zebrań to faktycznie była dopiero co odsprzedana Sala Królestwa, a nowi właściciele zaczęli już przekształcać ją w kawiarnię o nazwie “Kingdom Cafe” ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Film z polskimi napisami można obejrzeć na cda: link.

#swiadkowiejehowy #sekta #sekty #religia #filmy #filmnawieczor #dramat #ogladajzwykopem
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie #film
“Apostasy” (trailer)

Dzisiaj mam do p...

źródło: comment_16016355169NGcdFjbaoPLUwB0mh8BYG.jpg

Pobierz
  • 8