Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: to czekamy wszyscy z niecierpliwością xD co do przepisu to się zabierałam kilka razy ale wygląda bardzo czasochłonne. A nie chce psuć sobie wrażeń smakowych sklepowym ^^ ale może zrobię jak będę miała wolny weekend
@zosiasamosia1: Czasochłonnie - tak. Trudno - nie :)

@Mirkosoft: masz już swój tag to teraz pomyśl o kanale na YT xD dużo lepiej laikom gotuje się z filmiku


@zosiasamosia1: Dzięki za wsparcie :)
Oczywiście masz rację. YT jest najlepszym medium do dzielenia się wiedzą na temat gotowania. Ale teraz kompletnie nie mam na to czasu. Zacząłem nową prace miesiąc temu i mam totalny zapier... ze sprzątaniem po poprzedniku. Może
@Mirkosoft: Chodzi za mną kimczi ale szczerze mam za dużo do roboty sezonowych rzeczy żebym teraz zamawiała jakieś specjały. Na dalekiej prowincji na zadupiu nic nie kupię oprócz kapuchy do tego raczej. Gdzie jest Twój przepis?
@arinkao: A po co mam wrzucać Swój przepis skoro podlinkowałem zajebisty, autentyczny przepis o Koreanki :) Internetowi wystarczy już copy-pasty :)
Nie potrzebujesz niewiadomo jakich specjałów do kimchi. Z rzadziej spotykanych wystarczy sos rybny. Ktory i tak powinnaś mieć w kuchni, bo jest świetny do wszystkiego - zwlasza mięs. Po za tym normalka: marchew, rzodkiew, cebula, zielona cebulka, czosnek, imbir, płatki chilli (ale takie bez nasion), jakaś glutenowa mąka (np. Pszenna)
@arinkao: Albo możesz podwedzic brązowy cukier ze stacji benzynowej albo kawiarni. Z różową w ogóle nie jemy cukru, wiec nie kupujemy. Ale jak wpadamy na kawkę to zawsze podwedzimy kilka saszetek. Różowa potrzebuje do peelingu a ja na właśnie takie sytuacje jak kimchi. Czyli kilka saszetek wystarczy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: ja chyba swoje kimchi #!$%@?łem, bo dałem za dużo sosu sojowego i wyszło ciemne xD

Po ilu dniach można próbować? U mnie minęły dwa tygodnie i jeszcze nie otwierałem. Czy to nadal będzie mocno pracować? Czego mam się spodziewać po otworzeniu?
@wodzu_91: Nie dodaje się sosu sojowego do kimchi, przynajmniej według przepisów które znam.
Z tym ile będzie pracować to bardzo różnie, zależy od wielu czynników. Ale zazwyczaj próbuje pierwszy raz po tygodniu. Po jakichś 3 tygodniach jest zwykle najlesze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: ja robiłem według przepisu Kwasiora i on tam dawał odrobine sosu sojowego. Tak poza tym to dałem też dużo rzepy, kalarepa, marchewki i bardzo dużo imbiru, czosnku no i soli...