Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że Gothic 3 pod względem graficznym naprawdę zestarzał się bardzo dobrze. Gra z 2006 roku, a moim zdaniem grafika nadal jest bardzo miła dla oka i naprawdę przyjemnie podziwia się widoki i krajobrazy.

Pamiętam, jak w 2006 roku więcej osób mówiło, że to Oblivion ma lepszą grafikę, ale moim zdaniem nigdy tak nie było i to czwarta część TES wygląda dzisiaj dużo gorzej niż Gothic 3.

#gothic #gry #oblivion #skyrim #theelderscrolls #tes #pcmasterrace
maciorqa - Muszę przyznać, że Gothic 3 pod względem graficznym naprawdę zestarzał się...

źródło: comment_1601913177XCUxDrg3jCvfbY5zUnArj9.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@maciorqa: ja tam pamiętam jak właśnie w 2006 wszyscy byli zachwyceni grafiką, inna kwestia że 90% pc nie mogło tej gry pociągnąć ze względu na tragiczna optymalizacje na premiere.
  • Odpowiedz
@kumpek20: Moim zdaniem nie bardzo. Więcej byś stracił jakbyś zaczął od Gothic 2 nie grając w pierwszą część, bo tam jest dużo więcej powiązań.

Jeżeli grałeś w Wiedźmina to mógłbym to porównać do tego, że straciłbyś tyle, ile grając w Wiedźmina bez znajomości książki. Ja sam czytałem jedynie opowiadania przed graniem, z sagi nic nie ogarniam, a grało mi się świetnie.

Tak więc generalnie polecam Gothic 3 nawet bez znajomości poprzednich
  • Odpowiedz
@maciorqa: grafika w Gothic 3 się zestarzała dobrze głównie dlatego, że design świata jest świetny. Nie chodzi o bajery graficzne, HDR-y, antyaliasingi i refleksy tylko to jak wszystkie krzaczki, kamyki, drzewa, ogólnie obiekty są rozlokowane na mapie. Oblivion sprawia wrażenie wygenerowanego przez AI a Gothic 3 zaprojektowanego przez artystę
  • Odpowiedz
@Wedarn: No ale właśnie problem polega n a tym że pamiętam, że większości osób twierdziło, że to Oblivion ma lepszą grafikę, co moim zdaniem można zweryfikować porównując teraz zdjęcia z obydwu gier.
  • Odpowiedz
@kumpek20: Jak Ci się nie pali to poczekaj bo jest tworzony Remake pierwszej części który pewnie wyjdzie w 2021/2022 roku. Oficjalnie potwierdzony. Jak będzie sukces to pewnie pójdą z kolejnymi częściami.
  • Odpowiedz
@kumpek20: gothic to fajna historia i faktycznie G3 jest najbardziej cywilizowany, ale zdecydowanie bardziej polecam prześledzic cala fabułe od G1. pozniej to aż się ciepło na serduszku robi jak w G2 czy G3 spotykasz ludzi z którymi dawno temu w G1 robiles jakies przekręty xd
  • Odpowiedz
@Bonwerkz: Według mnie oprócz świetnego desingu świata też sama grafika jest nadal całkiem dobra. Tekstury otoczenia są nie najgorsze, masz fajny HDR, roślinność, wodę itd. Zasięg widzenia trochę terazssie, ale generalnie oglądanie widoków nadal sprawia frajdę.
  • Odpowiedz
@maciorqa: Ja nic takiego nie kojarzę by ktokolwiek w moim otoczeniu tak mówił. U mnie wszyscy stwierdzali to samo że grafika klasycznie "jak w prawdziwym życiu", ale też u praktycznie nikogo ta gra płynnie nie chodziła xD Ja przed wymianą kompa miałem chyba z 15-20 klatek
  • Odpowiedz
Zasięg widzenia trochę terazssie


@maciorqa: nie wiem czy to był specjalny zabieg twórców ale zasięg widzenia był dla mnie zrobiony tak, że obiekty w oddali sprawiały wrażenie jakby namalowanych i robiło to fajny efekt fantasy

Poza tym obecnie zasięg można całkowicie wyłączyć prostym programem
  • Odpowiedz