Wpis z mikrobloga

co robię źle? dałem bltouch, działa fajnie pięknie ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
robimy pomiary przed wydrukiem, 9 punktów. ma stosować z ostatniego próbkowania i dupa, po jednej stronie krecha aż się odrywa, a po drugiej rozmazane ()
#ender3
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pkrr: a podczas robienia np jednej warstwy wielkiego kwadratu - widzisz że silnik w osi z pracuje trochę czy nic?
Jeśli nawet pracuje - to czy realnie głowicą rusza w OSI z? Przecież ten napęd i wisząca na rolkach z jednej strony głowica ma ogromne luzy na nawrocie, a równocześnie miejscowe opory powodujące ze rosną naprężenia a realnie głowicy się nie ruszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pkrr: jeśli w jakiś sposób masz podłączoną drukarkę z kompem to możesz uruchomić octoprint chyba nawet na windows ... Tam jest plugin bed virtualizer czy coś takiego. On pokazuje co nie tak z łożem ...
Ja dziś mimo że mam bltouch od dawna puściłem kilka testów i kręciłem aż mam pięknie zrobiony stół
@bsl: kurła ustawia się gdzieś w eepromie wymiary stołu? bo mam inne chłodzenie i mi #!$%@? bltouch końcową o zapinkę do szkła... a wypoziomowałem sobie całkiem nieźle (a przynajmniej mi się tak wydaje) bo na poziomicę, i na jednym rogu musiałem 2 podkładki dodać zeby w miarę było prosto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pkrr: wymiar stołu ustawia się w marlinie trochę wyżej dalem linka do produktu który pozwoli uniknąć wystających elementów nad szkło...

Edit tam dał gumy/silikony
@bsl: kurła, ogarnąłem już sobie takie rzeczy, ładnie (dosyć) wypoziomowałem sobie stół tak, że poziomicą mieszczę się w tolerancji. niestety po pomiarach bltouch dalej jest dupa tylko bliżej fronu az mi extruder przeskakuje, a z tyłu jeździ w powietrzu ;_;
jakieś sugestie?