Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od jakiegoś już czasu, noszę się z przeprowadzką. Wedle zasady najpierw praca, póżniej przeprowadzka, udało się dogadać z dwoma firmami. Jedna z Wrocławia, druga z Gdańska. Jestem dość kapryśny jeśli chodzi o pogodę. Nie lubię ani upałów, ani chłodu. Najlepiej by mi się żyło jakby cały rok było 20stopni, może kiedyś to zrealizuje, może z tego wyrosne. Na razie opcje są dwie Wrocław lub Gdańsk. Byłem kilka razy w obu miastach i pogodowo nigdy te wyjazdy nie dały mi w kość, ale być gdzieś na dzień czy weekend a mieszkać na stałe to dwie różne rzeczy. Wydaje mi się, że Wrocław bardziej by mi pasował przez zimniejsze pół roku, a Gdańsk przez cieplejsze. xD
Jest tu ktoś kto mieszkał w obu miastach i porównał pogodę/klimat obu miejscówek? Albo jeśli ktoś mieszka/mieszkał w lubelskim i w jednym z tych miast.

#wroclaw #gdansk #trojmiasto #przeprowadzka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8886e6605297c54a62c884
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania ja mieszkałem we Wrocławiu i teraz mieszkam w Gdańsku. Wydaje mi się, że Wrocław generalnie jest cieplejszy, upały znosiłem gorzej we Wrocławiu, powietrze dość suche, brak bryzy od morza. W Gdańsku notomiast lato jak i zima są dość łagodne. Dużo częściej wieje. Wydaje mi się, że jak wolisz te 20 stopni to raczej Gdańsk, zimy są porównywalne jeśli chodzi o temperaturę, z chłodniejszym Gdańskiem. Za Gdańsk przemawia powietrze oraz natura -
@Ogau: No nie, Gdynia zamiata. Przedwojenny modernizm w najlepszym wydaniu, Śródmieście nad zatoką. Wille na wzgórzach czy Działkach Leśnych, kameralne Orłowo, motywy marynistyczne. Mnie to kręci dużo bardziej niż patetyczny przepych gdańskich retrowersji ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałam na Górnym Śląsku, upały nieznośne. 30 stopni, możesz się nie ruszać i się pocisz. W cieniu prawie zero różnicy. Powietrze stoi i można je ciąć.
Teraz mieszkam w Gdańsku od ponad 2 lat. Dużo wieje, latem jest przez to znośniej, w cieniu jest duża różnica (od razu czuć, że jest chłodniej). I chyba nie ma aż takich wysokich temperatur (kilka dni się zdarzy). Więc latem lepiej. Zimy podobnie, choć
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tego co piszesz to raczej Trójmiasto. Dla mnie idealna temperatura to między 17 a 22. W Trojmiescie chyba jest najwiecej takich dni w roku. Wyżej piszą o wietrze i deszczu - mieszkam tu 3 lata, obawiałam się tego na początku właśnie przez takie historie, ale naprawdę nie widzę różnicy pod tym względem (w każdym razie w porównaniu z Toruniem i Bydgoszczą, gdzie wcześniej mieszkałam). Lato nie jest upalne, a