Wpis z mikrobloga

Które polskie duże miasto wojewódzkie relatywnie najbardziej stara się zachować równowagę między modernizacją i poprawą estetyki przestrzeni miejskiej, a jednocześnie nie betonowaniem i uleganiem lobby deweloperskiemu, jak np. Kraków i Gdańsk?

#urbanistyka #polska #pytanie #ankieta #kiciochpyta #deweloperka #gdansk #krakow #poznan #wroclaw #warszawa #katowice #szczecin #rzeszow #lodz #lublin #bialystok ##!$%@?

Które miasto najlepiej modernizuje i buduje, nie siedząc w kieszeni deweloperów jak Kraków i Gdańsk?

  • Katowice 9.9% (31)
  • Poznań 12.1% (38)
  • Wrocław 9.6% (30)
  • Warszawa 5.4% (17)
  • Białystok 6.4% (20)
  • Lublin 11.5% (36)
  • Szczecin 13.7% (43)
  • Rzeszów 8.9% (28)
  • Łódź 19.1% (60)
  • Toruń 3.5% (11)

Oddanych głosów: 314

  • 16
tak z ciekawosci, czym sie rozni Amsterdam od polskich miast?


@TomekABC123:

- Znacznie lepszą infrastrukturą rowerową
- Znacznie lepszą infrastrukturą kolejową (przychodzisz na dworzec i nie musisz znać rozkładu bo w takcie pociągi jeżdżą co 5-10-15 minut);
- Brak smogu;
- Znacznie lepsza przestrzeń - taki Ams ma 210 km2, więc poruszanie się po nim to bajka, miasto znacznie mniejsze;
- Rozbudowana sieć obwodnic - jak ktoś chce autkiem pojeździć to
Znacznie lepsza przestrzeń - taki Ams ma 210 km2, więc poruszanie się po nim to bajka, miasto znacznie mniejsze;


@Bratkello: miasto jest znacznie mniejsze, bo ma z 3-4x mniej mieszkańców, niż taka Warszawa. Warszawa ma 1,8mln, a Ams 0,6. Powierzchnia 520 vs 220 według wikipedii. Równie dobrze można dać argument, że Pcim Dolny jest lepszy, niż Amsterdam, bo miasto znacznie mniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kazach_z_Almaty: kto z szanowanie zebranych ma porównanie co się dzieje w tych wszystkich miastach? Ja wiem tylko co się dzieje w krk, na który głosować nie będę, ale co z reszta to nid wiem