Wpis z mikrobloga

Mamy to! (prawie)

dziś, 21 października 2020 mamy 4 miejsce GLOBALNIE pod względem zgonów związanych z covid19. GLOBALNIE = NA ŚWIECIE. przed nami jedynie:
- Meksyk
- Rosja
- Ukraina

och, cóż za doborowe towarzystwo. oczywiście, wiadomo - to ZWYKŁA GRYPKA, do której zresztą jesteśmy DOSKONALE PRZYGOTOWANI.

to nic, że w 2 x ludniejszych Niemczech ostatnio jest mniej przypadków zakażeń (nie, nie na 1 milion mieszkańców - w CAŁYM KRAJU - a jest ich 80 milionów, a nie - jak nas - niecałe 40).

(Tak, w o wiele mniejszej Belgii jest dużo zakażen i jak na ten kraj - ok. 11 milionów - sporo zgonów, ale patrząc na stosunek zakażonych do zgonów to ciekaw jestem jak nasza służba zdrowia sobie poradzi jak dojdzie do takich masowych zakażeń. Wydaje mi się, że raczej należy przygotować się na scenariusz włoski.)

czyli co? celujemy w pudło? kiedy? jutro? w tym tygodniu, czy dopiero w następnym? kto obstawia? może warto to wziąć pod uwagę w #covidroulette i zrobić edycję specjalną? ;)

chciałbym się również zapytać wszystkich, którzy tak ochoczo włączyli się w lecie do walki z IDEOLOGIĄ LGBT - jak tam? jesteście z siebie dumni? nie wydaje się Wam że zrobiono z Was durniów? bo ja mam wrażenie, że po raz kolejny PiS narzucił Wam temat zastępczy i również dzięki Wam mamy taki chaos jaki mamy.

no ale najważniejsze że "nie będą pedały po ulicach chodzić". a to że nie będą chodzić i inni ludzie (przypominam - trupy to chodzą po ulicach jedynie w filmach o zombie) to "poświęcenie na jakie jesteście gotowi, prawda"?

(źródło danych: https://www.worldometers.info/coronavirus/ - proszę sobie posortować po "new deaths", dane na dziś)

#koronawirus #epidemia #bekazpisu #bekazprawakow #zdrowie
secret_passenger - Mamy to! (prawie)

dziś, 21 października 2020 mamy 4 miejsce GLO...

źródło: comment_1603275752y92y9wu2CRazmewBxKceEm.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
och, cóż za doborowe towarzystwo. oczywiście, wiadomo - to ZWYKŁA GRYPKA, do której zresztą jesteśmy DOSKONALE PRZYGOTOWANI.


Masz źródło, czy przetestowano w zeszłym roku 410000 zmarłych pod kątem istnienia innego wirusa?
Masz źródło, które mówi ile w tym roku stwierdzono zapaleń płuc a ile w zeszłym
Masz źródło, które mówi ile w tym roku użyte jest respiratorów a ile w zeszłym?

Oczywiście byście najlepiej ludzi w bunkrach zamknęłi i tylko dachem rzucali
  • Odpowiedz
pewnie. też się śmialiście z innych danych. a dziś jest tak, że sytuacja w Polsce - w odróżnieniu od wiosny - jest jedną z NAJGORSZYCH w UE.


@secret_passenger: oczywiście, nie neguję tego, że ten rząd #!$%@? wszystko, co się rusza bądź nie.

Po prostu śmieszy mnie stwierdzenie, że na covid UMIERAJO LUDZIE.
  • Odpowiedz
Masz źródło, czy przetestowano w zeszłym roku 410000 zmarłych pod kątem istnienia innego wirusa?

Masz źródło, które mówi ile w tym roku stwierdzono zapaleń płuc a ile w zeszłym

Masz źródło, które mówi ile w tym roku użyte jest respiratorów a ile w zeszłym?


@wladyslaw-krakowski:

skumaj kilka rzeczy:

1. na zapalenie płuc, grypę etc. NIE MUSZĄ umierać wszyscy ludzie z zagrożonych grup, tacy jak: ludzie po przeszczepie, z chorobami autoimmunologicznymi, z
  • Odpowiedz
@secret_passenger: Sortowanie po liczbach bezwględnych bez uwzględnienia liczby ludności (co jest robione już od prawie roku, to żadna dla mnie nowość) nie ma sensu, trzeba być dyletantem, żeby nie powiedzieć idiotą, żeby pisać

4 miejsce GLOBALNIE pod względem


Niby coś wspominasz o takiej Belgii, ale nadal sortujesz po liczbach bezwzględnych.

czyli co? celujemy w pudło? kiedy?


No i? Jakie to ma znaczenie, nawet 1 miejsce, skoro to sortowanie BEZ UWZGLĘDNIENIA LICZBY
  • Odpowiedz
Po prostu śmieszy mnie stwierdzenie, że na covid UMIERAJO LUDZIE.


@fegwegw: no to przykre. bo umierają.

widzisz, są ludzie tacy jak np.
- ludzie po przeszczepach
- ludzie z chorobami autoimmunologicznymi
- chorzy z poważnymi chorobami płuc

dla tych grup to nie jest ryzyko. dla nich covid19 to praktycznie wyrok śmierci. a oni wszyscy (poza chorymi na mukowiscydozę) mogą żyć normalnie DEKADY mając dobrze prowadzone leczenie. co więcej - nawet zapalenie
  • Odpowiedz
@vertical: racja. sęk w tym że w tym przypadku, każdy z krajów jest od nas LUDNIEJSZY.
to pokazuje jak wygląda sytuacja, przecież nie jesteśmy okropnie ludnym państwem, powinniśmy być gdzieś w ogonie stawki, a jednak tak nie jest. szkoda.
  • Odpowiedz
@secret_passenger:

1. na zapalenie płuc, grypę etc. NIE MUSZĄ umierać wszyscy ludzie z zagrożonych grup, tacy jak: ludzie po przeszczepie, z chorobami autoimmunologicznymi, z ciężkimi chorobami płuc (mukowiscydoza). a na covid19? praktycznie szanse mają równe 0%. no ale tego nie wiesz, co nie?


Hmm ciekawe dlaczego od zawsze onkolodzy ostrzegali przed śmiertelnym zagrożeniem jakim jest zarażenie grypą, bądź inną infekcją osoby podczas onkologii? Kłamali a dopiero covid tworzy zagrożenie?

2. zapalenie
  • Odpowiedz
powinniśmy być gdzieś w ogonie stawki, a jednak tak nie jest. szkoda.


@secret_passenger: Jasne że lepiej jest być na końcu na takiej liście, ale z drugiej strony nie można sortować w liczbach bezwzględnych i twierdzić, że 1 czy 10 miejsce to jest "lepiej" albo "gorzej" od innego państwa. A nie brać pod uwagę liczby ludności. Już posortowanie malejąco po deaths/1M mówi już coś więcej (Polska na 75 miejscu), o ile oczywiście
  • Odpowiedz