Wpis z mikrobloga

Jest w tych wynikach coś co mogłoby wskazywać dlaczego jestem ciągle zmęczony i senny?

glukoza na czczo 5,56 [mmol/l] to za dużo? (norma do 5,50).

Zażywam mesalazynę na WZJG, chyba przez to podwyższone próby wątrobowe (miałem to diagnozowane przez USG wątroby i rezonans magnetyczny dróg żółciowych i wyszło ok).
Te wyniki wątroby są jakieś tragiczne? Trzeba dalej diagnozować?
Ogólnie to mam chyba jakieś skoki tych enzymów, bo 6 miesięcy temu wyszło wzorowo, a wcześniej też wychodziło źle.

Wiem że najlepiej zapytać swojego lekarza i tak zrobię, ale każdy jak słyszy że mam WZJG to mnie olewa bo choroba przewlekła no to i zmęczenie będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Reszta w komentarzach.
#zdrowie #medycyna #lekarz
przegrywamprzezmiasto - Jest w tych wynikach coś co mogłoby wskazywać dlaczego jestem...

źródło: comment_1603556311R8FyUuthO2wCTX2l6CW6we.jpg

Pobierz
  • 9
@mmmmmmmmmmmmmm:

masz bardzo wysokie wyniki z prob watroby! idz do lekarza chyba ze piles duzo w ciagu 1-2 dni przed badaniem


No byłem bo podobne wyniki miałem z rok temu. Miałem USG wątroby i rezonans magnetyczny dróg żółciowych (wyszło ok). Zażywałem hepatil to później z 6 msc temu wyniki wzorowe więc lekarz stwierdził że to przez mesalazynę.

@Miroslav2005

Jak u ciebie z nadwagą, dietą, nawodnieniem, alkoholem? Nie masz podejrzeń WZW B?