Wpis z mikrobloga

Coś się posypało w Peugot 407 1,6 HDI. Nie mogę zmienić biegu, aktualnie jest załączony 3 bieg. Próbując przesunąć drążek zmiany biegów z pozycji neutralnej do przodu na 1,3,5 nie ma możliwości tak jakby coś blokowało. Można tylko przesunąć dróżek do tyłu do pozycji 4 biegu, tylko w momencie poszczenia drążka odbija on i wraca do pozycji neutralnej. Wie ktoś co to może być? Może tylko coś się wypieło i da się to naprawić w pół godziny. #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik
  • 7
@wszystko_jest_zajete: ja bym zaczął od sprawdzenia wybieraka przy skrzyni biegów.
Nie wiem jak tam jest to rozwiązane, linki czy metalowe drążki, ale w oplu mi się linka wypięła z ramienia trzymającego i też biegi nie wchodziły, bo nie miała oparcia i nie dawała rady przesunąć wybieraka.

Raczej bym odrzucił awarię w środku skrzyni.
...Raczej bym odrzucił awarię w środku skrzyni, ale sprawdzić to też można ruszając wybierakiem bezpośrednio ręką. Być może z odłączeniem linek/drążków żeby nie blokowały.

sprawdź też przy drążku w kabinie czy wszystko jest w porządku.
@aarahon: do 120 to jeszcze jakoś idzie, później to by się już 6 bieg przydał, bo już bardzo wysokie obroty są. Ogólnie to by teraz brał coś mocniejszego. @ hpiotrekh od góry to ja tam nic nie wiedzę, zabudowane wszystko gumą. A od strony silnika do linek to nie wiem jak się dostać.