Wpis z mikrobloga

czajnikowe mirki- mam zamiar sobie sprawić ketla do machania w domu, ale nie miałem nigdy z tym do czynienia, jaką wagę wziąć wiem, nie wiem natomiast jaki wybrać, na necie widzę głównie 2 opcje:

1. żeliwo - po prostu odlany kawał z żeliwa i nie ma tu wielkiej filozofii
2. winyl wypełniony betonem -waga ta sama co wyżej, ale tańsze średnio o ok 50zł

są jakieś różnice w komforcie ćwiczeń? czy jeden pies bo to samo?

np. w przypadku hantli bitumiczne są ok 2-3 razy tańsze niż żeliwne, ale z perspektywy czasu wolałbym dołożyć niż znowu się męczyć w seriach z czymś wielkości małej walizki.

#kettlebell #pytanie #mikrokoksy
eltanol3000 - czajnikowe mirki- mam zamiar sobie sprawić ketla do machania w domu, al...

źródło: comment_1603639106U6B7DgMkbCzDkR89x8oS2G.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
winyl wypełniony betonem


@eltanol3000: macałem na siłce, a w domu mam takie talerze. Plastik pękł mi na zgrzewie i po jakimś czasie gips zaczął się sypać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
GÓWNO JAKICH MAŁO!
Tylko jak nie masz kasy czy żal ci na droższy sprzęt. Ja np. mam jeden talerz 10kg i drugi 9kg bo się posypał...
  • Odpowiedz
@eltanol3000 jak koledzy wcześniej powiedzieli żeliwo- ostatnio zamawiałem kettla 20kg żeliwnego i sam w sobie jest już spory- nie wyobrażam sobie jaki duży musi być bitumiczny o wadze 20kg no i nie wyobrażam sobie ćwiczeń machając odważnikiem wielkości walizki jak już wcześniej wspomniałeś
  • Odpowiedz
@eltanol3000 żeliwo zdecydowanie wygrywa pod względem wygody, poręczności i wytrzymałości. Mam swoją żeliwną dwudziestkę i na nic bym jej nie wymienił, a już na pewno nie na obudowanego plastikiem betonowego klocka, którego zdarzało mi się używać na starej siłowni.
  • Odpowiedz