Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: jeśli sprzęt będzie dedykowany salce to warto iść w stronę miksera gotowego na zapis wielu ścieżek i mikrofony dla piecy perkusji itd. Jeśli sprawa mobilna to można próbować z rejestratorem dźwięku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: zacznijcie od miksera, zobaczcie np na Thomann, pofiltrujcie po funkcjach, upewnijcie się, że jest w stanie zapisywać do DAW (np Reaper) na osobnych ścieżkach, ma odpowiednie wejścia i kanały, wyjście na wasz odsłuch. Bas można przez dibox/preamp wpinać bezpośrednio w mikser, a gitarę można nagrać np Shure SM57 z pieca. Automat można wpiąć też bezpośrednio w mikser. To podstawowy scenariusz raczej. Temat jest bardzo szeroki, można to robić na różne
@Kokos Dzięki Miras. Widziałem na OLX sporo interfejsów Uphoria czy jakoś tak. W każdym razie od Behringera. Większość ma tylko 2 wejścia, ale jeśli kumam ideę, to moglibyśmy sobie np. najpierw zgrać ścieżkę automatu z gitarą ,a później pozostałe wiosła i poskładać to do kupy w jakimś edytorze. Co myślisz o takim myczku?

I jeszcze jedno pytanko. Niektóre recenzje mówią o drobnym opóźnieniu przy nagrywaniu. To nie jest przeszkoda, gdy nagrywasz ścieżkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: mikser który ma funkcje interfejsu audio musi mieć jak najniższe opóźnienia. Nie sądzę też żeby dobrym pomysłem było nagrywanie na zmianę, sądzę że powinniście wybrać mikser który zawiera kanały możliwe do nagrania was na żywo tj wokal, gitara, bas, perkusja, (prawdziwa perkusja zwykle wymaga więcej kanałów niż jeden), kiedyś może klawisz, albo druga gitara.. warto kupić coś z głową i na przyszłość.
@Kokos No właśnie się waham, bo przeznaczenia wielu tych urządzeń i ich opisów nie rozumiem. Nie chciałbym kupić czegoś, czego nie będziemy umieli obsłużyć albo czegoś co będzie wymagało dodatkowych inwestycji w soft czy mikrofony. Jak pisałem, głównie zalezaloby mi na tym, żeby bez większego halo moc sobie nagrywać próby, żeby to było ciut bardziej selektywne niż nagrywanie na telefon. Nie musi mieć jakości zawodowej płyty, nie będziemy tego miksować czy masteringować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: to co zaproponowałem to proste rzeczy, zwyczajnie musisz o tym wszystkim poczytać. Jest jeszcze możliwość nagrywania na rejestrator dźwięku (taki lepszy dyktafon) ale ja np byłbym jakością rozczarowany.