Wpis z mikrobloga

Kto ma pierwszeństwo? Bo się ze mną kierowca z samochodu A kłoci że chciałem wymusić na nim pierwszeństwo - staliśmy tak jak na obrazku i zacząłem powoli ruszać - koniec końców go przepuściłem bo widziałem że wali jak w dym - jego zdaniem w momencie kiedy już wyjechał na drogę to już znak pierwszeństwa nie obowiązuje i powinienem go przepuścić z uwagi na zasadę prawej ręki.

#polskiedrogi #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1603718544dwOh40R99YzIYIXOboB77w.jpg
  • 84
@Krupier: Czekaj czyli według ciebie to niejasne prawo jest ok? Jeśli na tej nieistniejącej przyłączce staną 2 auta z czego jedno ma, a drugie nie ma pierwszeństwa to jest tu coś nie tak prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hellfirehe: W nawiązaniu do obrazka nadesłanego przez @Xennonek: Pojazd czerwony który do skrzyżowania dojeżdża później nie zamwsze musi być świadomy skąd pojazd żólty nadjechał. Jego interesuje tylko bieżąca sytuacja na drodze. W miejscu pojazdu żóltego może być pojazd zarówno zawracający jak i ten który również jedzie z drogi podporządkowanej. Takie skrzyżowania "na zakłądkę" przy zawracaniu z takim oznakowaniem proszą się o kłopoty. Moim zdaniem dla jasności powinien być tam powtórzony
W miejscu pojazdu żóltego może być pojazd zarówno zawracający jak i ten który również jedzie z drogi podporządkowanej.


@sickonce: istotnie, jednak prawo jasno mówi że pierwszeństwo ustala się wcześniej.
I tak jak mówisz - mając zdjęcie takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić kto ma pierwszeństwo, bo nie wiemy skąd przyjechał.

Jest to dość niejasne, zdarza się że powoduje spięcia na skrzyżowaniach.
Bo zauważ że ten zawracający między jezdniami może spędzić