Wpis z mikrobloga

Kto ma pierwszeństwo? Bo się ze mną kierowca z samochodu A kłoci że chciałem wymusić na nim pierwszeństwo - staliśmy tak jak na obrazku i zacząłem powoli ruszać - koniec końców go przepuściłem bo widziałem że wali jak w dym - jego zdaniem w momencie kiedy już wyjechał na drogę to już znak pierwszeństwa nie obowiązuje i powinienem go przepuścić z uwagi na zasadę prawej ręki.

#polskiedrogi #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1603718544dwOh40R99YzIYIXOboB77w.jpg
  • 84
@mirekmirkowski po wypadku jak laska się pluła coś tam, to ja pan władza wyjaśnił że byliśmy na głównej i to jest święte. Możesz #!$%@?ć i stówkę, mozesz tam nasrać ale jesteś na głównej i koniec.kropka. Laska poszła się kłócić w sądzie i przegrała oczywiście.
@mirekmirkowski: Stawiałem, że to na 26. Kwietnia gdzieś :-). Ja bym przyjął, że typo z podporządkowanej ma pierwszeństwo (dziwnie brzmi :-) ). Micka to w rzeczywistości dwie dwujezdniowe ulice jednokierunkowe i na tym skrzyżowaniu póki byłeś na "swojej" ulicy to masz pierwszeństwo, jednak zjeźdzasz z niej i chcesz wjechać na drugą ulicę jednokierunkową wykonując manewr skrętu w lewo, no to wtedy gość w A ma pierwszeństwo. Zauważ, że twój manewr niczym