Wpis z mikrobloga

ile członków miały polskie gangi?
w sensie wiadomo że dokładnie nie ma takich informacji bo nikt w mafii nie robi takich spisów, ale tak mniej więcej ilu mogło być w takim Pruszkowie? 1000? 1500? 2000?
a w Wołominie? tu sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana bo Wołomin był przecież mocno zdecentralizowany :d jest gdzieś jeszcze jakieś źródło informacji ile członków mogły mieć też mniejsze polskie grupy przestępcze takie jak Mokotów, Żoliborz, Praga itp?
#kiciochpyta #mafia #przestepczosc #kryminalne
Pobierz morgiel - ile członków miały polskie gangi?
w sensie wiadomo że dokładnie nie ma tak...
źródło: comment_1604036246Y2xWMqx6iUIAsg1eDQNSOc.jpg
  • 64
@dominicatargaryen:
Eh, to od początku...

Ja powiedziałem o skrzyknięciu, nie o "członkach" - jakkolwiek to brzmi, a brzmi absurdalnie. Zaczynając od początku, że tzw. "Grupa Wołomińska", to nie tylko osoby z gangu wołomińskiego, to był kolektyw gangów z wołomina, pragi (pł i płd), ząbek, marek, do tego w "skrzyknięciu" myślę o gangach z białegostoku poznania, gdańska, bydgoszczy czy torunia, gdzie wiele osób z kręgów wołomińskich robiło koleżeńskie interesy. Tak, powiązanych z
@dominicatargaryen:

Przecież sam się powołujesz na Miasto Gniewu a teraz sapiesz, że ja robię to samo.


że niby mówisz to przez pryzmat tego, co napisałem tu?

Od biedy zostają Ci dokumenty, gdzie takie osoby są - Miasto Gniewu, albo pozycje pisane - Alfabet Mafii (stary i nowy), Świadek Koronny nr.1. O Wołominie sporo pisał A. Górski w książce "Gang".

Od biedy zostają Ci dokumenty, gdzie takie osoby są - Miasto Gniewu,
@zyxen: No jestem i co do tego? Rozumiem o co ci chodzi z skrzykiwaniem ludzi, ale to takie gdybanie, jak doszło co do czego to Nikoś wysłał ok. 6 ludzi do Wołomina, na granicę do Lelka to jechała stała ekipa z Zacharem z 10 osób. Nikoś miał znajomości w wielu miejscach, ale ktoś mu tam coś załatwił to nie znaczy, że był w jego ekipie i był na jego zawołanie.
@dominicatargaryen: To, że czytasz część, a resztę sobie dopowiadasz, co jest charakterystyczne dla kobiet. Mówisz o jakichś ludziach których wysłał Nikoś do Wołomina (6 osób, w tym Obój poszukiwany za zabójstwo w Gdańsku), a to są zeznania Masy w kwestii rzekomej "wojny pruszkowsko-wołomińskiej" której nigdy nie było, którego nazwałaś wyżej "osobą która pomówiła 1000 osób", to co, wierzysz Masie, ale jednocześnie go potępiasz bo pomówił, czy dajesz mu w tym zakresie
@dominicatargaryen: Z argumentacji protematycznej, schodzimy na batalię płciową, no jakie to niewinne i beztroskie. Nie jestem seksistą, ani mizogonem, ani czymkolwiek w tej feminoidalnej terminologii, jestem osobą, która znając jakieś fakty broni się, to chyba normalne? Adnota do marnowania mojego potencjału - możesz gardzić i tworzyć ukryte śmieszki, ale skąd wiesz, że nie czytałaś już mojej literatury? Studiujesz może kryminalistkę bądź kryminologię?

Ps. Jeżeli poczułaś się urażona stwierdzeniem "kobiece jest brak