Wpis z mikrobloga

Na oku mam nieruchomości, generalnie Jasień. Metraż 42 - 48 metrów, lata budowy ok. 2012-2016, czyli rynek wtórny.
Średnia cena ofertowa dwóch nieruchomości co znalazłem to ok. 8500zł/m2, oba wyposażone z wliczoną piwnicą i miejscem naziemnym. W obu przypadkach 3 pokoje (tak wiem klitka, ale na ten metraż to i tak mi pasuje)
Da się zejść o ok. 1000 zł/m2 albo 10-15% z ceny ofertowej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #gdansk #trojmiasto #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
@mare4e: koszt budowy metra mieszkania w stanie deweloperskim uwzględniając już wszystko projekt/materiały/robociznę to 3200zł.do maksymalnie 3600zł (w lepszej lokalizacji za ziemię). Także spokojnie złaź do około 5000zł za metr bo to więcej warte nie jest.
  • Odpowiedz
@mare4e: na jasieniu to calkiem dobra cena, pewnie dasz rade te 500 ucicac bo teoretycznie kazdy wystawiajac oferte liczy sie z podobnym zejsciem. Rzuc im oferte na 7500 i zobaczysz reakcje, najwyzej spotkacie sie posrodku czyli 8k. I nie sluchaj wykopkow ktorzy pisza #!$%@? o cenie budowy metra.
  • Odpowiedz
  • 0
@mare4e w tamtych latach te mieszkania kosztowały koło 4k za metr. Możesz dać oferty niższe ale wątpię zeby ktoś Ci sprzedał mieszkanie o 50k taniej niż wystawił.
  • Odpowiedz
@WuERA: ja zjechałem niedawno z 570 na 520 ;) ale to po prostu było tyle warte i więcej by nie dostał. na jasieniu dość szybko mieszkania się sprzedają także nie sądze że ktoś tyle zjedzie. Zapytać można.
  • Odpowiedz
@poison101: Zjechali, w 1 przypadku 9%. W drugim najpierw 8%, potem last call 12%. W obu przypadkach jednak stwierdziłem, że i tak niewarte swojej ceny. Generalnie pośrednicy w trójmieście wyglądają ostatnio na wypalonych. Możliwe, że na rynku jest ciężko.
  • Odpowiedz