Wpis z mikrobloga

Drodzy katolicy, wierzący. Jak się czujecie, gdy płoną na stosach wasze ideały? Cóż wart jest wasz bóg jeśli jego najważniejsi przedstawiciele na ziemi okazują się być pedofilami, lub osobami, które ich kryły?

I mówimy tu o tak sławnych nazwiskach, arcybiskupach nawet jak Nycz, Poetz, Jankowski, Gulbinowicz czy Dziwisz, a nawet wg najnowszych informacji z Watykanu, sam Jan Paweł II wiedział, że arcybiskup McCarrick był pedofilem, a mimo to go awansował.

Ile jest zatem warta wasza wiara w to co oni mówili? To co głosili, te wspaniałe wizje i opowieści. Wartości i etyka, moralność... Ile one są teraz warte? A przecież oni to dopiero wierzchołek góry lodowej, takich jak oni są setki, a pewnie i tysiące.

#wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #pedofilewiary
xandra - Drodzy katolicy, wierzący. Jak się czujecie, gdy płoną na stosach wasze idea...

źródło: comment_16050265548dUg0GWFNsoOPzXShZLWbI.jpg

Pobierz
  • 102
@xandra: Jak kiedyś wierzyłem nawet bardzo mocno. To nie obchodzili mnie ludzie tzn instytucja kościelna. Tyl;ko moja wiara. BTW Jak ktoś poczyta historie kościoła to nie tacy władali stolicą Apostolską. Ludzie mylą wiarę w Boga z wiarą w instytucje kościelną. Luter kilkaset lat temu nie bez powodu był prekursorem do rozłamu w kościele.Niestety kościół rzymsko-katolicki jest skostniały i nie potrafiący sobie radzić z przestępcami zasłaniając eis krzyżem. Od zawsze taki był.
@ciemnienie: Nie ma czegoś takiego jak "wiara katolicka". Jest kościół katolicki a wiara to nie kościół. Po drugie odłam rzymsko-katolicki jest częścią religii objawionej jaką jest Chrześcijaństwo. A Chrześcijaństwo oparte jest na naukach Jezusa Chrystusa przekazywanym w ewangeliach kanonicznych a podstawą pierwotną jest tzw Credo. Nie wiesz nawet o czym piszesz a używasz tak wielkich słów. Nie znasz nawet podstaw.
@ciemnienie: Jeżeli jesteś członkiem kościoła a wraz z chrztem w naszym okręgu kulturowym z automatu stajemy się członkiem kościoła to nie ale Chrześcijaństwo to nie tylko kościół rzymsko-katolicki jaki jest powszechny w Polsce. Są jeszcze ewangeliści, protestanci, babtyści, metodyści, luteranie, kalwiniści( anglikanie) , kościół zielonoświątków, ewangelicy reformowani, mormoni, prawosławni itp. I tam trochę inaczej wygląda sprawa z sakramentami a to wciąż są Chrześcijanie. Mylisz wiarę, wyznanie z przynależnością do danego kościoła.