Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 12.11 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
55 pacjentów:
11 osobistych
4 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
25 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
2 wyniki nierozstrzygające
19 COVID-19 potwierdzonych,
0 pacjentów na kwarantannie- po kontakcie, a nie po teście,
21 nowych zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto był dziś ciekawym pacjentem?
-Pani lat 48, po pół roku przeczytała ulotkę leku który stosuje. Chciałaby dowiedzieć się czy możliwe ze dostanie sepsy skoro tak napisali w ulotce.
-Pan lat 52, prosi o receptę na ten śmieszny puloksometr

Czas pracy po południu 5 godzin
34 pacjentów
4 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia
11 nowych wyników testów w kierunku COVID-19 w tym
0 wyników nierozstrzygający
9 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
15 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto dziś był ciekawym pacjentem?
-Pan lat 42, krzyczący, mocno agresywny słownie. Przebywał na kwarantannie, która skończyła się automatycznie po wyniku negatywnym teście, jednak Pan postanowił nie iść do pracy. Twierdzi, ze nikt mu nic nie powiedział ( wpis w dokumentacji opisujący dokładnie wizytę i próbę wymuszenia zwolnienia). Obecnie uważa, ze to wina wszystkich lekarzy, a jego wyrzuca z pracy! Napisze skargę na cała poradnie i nie wiadomo kogo, najlepiej do wszystkich świętych.
-Pani lat 29 ( tu w kategoriach informowania), Pani prosi o antykoncepcję awaryjna, co w tym niezwykłego? Rejestracja poinformowała, ze lekarze w tej poradni nie wystawia i Pani musiała umówić się pod pretekstem biegunki...
UWAGA WYSTAWIAMY TAKIE RECEPTY- oczywiście zbieramy wywiad oraz informujemy o wszystkich działaniach leku, wszystko jest pod kontrola.
#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 13
@Lekarz0poz: Niewiarygodne że można przyjąć tyle osób.
To ja jeszcze proszę poradę internetową.
Jestem już po covidzie, został mi katar bez kropli nie mogę funkcjonować. Coś polecisz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lekarz0poz: czyli jeśli internista mi nie chciał dać recepty na tabletkę dzień po to był głupim #!$%@??
On tak całkiem poważnie mówił że nie może, nawet mówił gdzie do gine pójść xD
Chyba że coś się zmieniło w ciągu 2 lat w przepisach
@vomalio: kobieta potrafi się dowiedzieć tygodnie po zażyciu tabletki że jest w ciąży która istniała w momencie zażycia pigułki. Przypuśćmy że ciążę tą roni (a to jest b. częste) i stwierdza rezolutnie że to przez pigułkę. No i nie ma znaczenia że farmakologiczny mechanizm leku sugeruje iż zaimplantowanej ciazy pigułka nic nie zrobi, ważne jest to co napisane w chpl. Pomyslicie ze to przecież niezwykle mało prawdopodobne, ale nie bierzecie pod