Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1383
Zmieńmy prawo pracy bo jakiś wątły laluś się nie wysypia i nie jest w stanie przepracować 14 godzin xDDD. Za kilka lat na Mirko pojawią się wpisy o zmniejszeniu dnia pracy do 8 godzin i o dniach wolnych sobota- niedziela. Może jeszcze zakażmy dzieciom pracować? Ach ten #antykapitalizm xD.
#heheszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi
Pobierz lewymaro - Zmieńmy prawo pracy bo jakiś wątły laluś się nie wysypia i nie jest w stan...
źródło: comment_1605512987ir9friyuEUJlQQ0ugin4p5.jpg
  • 72
no i stad wniosek - gdyby nie prawa pracy trzymaliby w biurze po 12 godzin dziennie conajmniej


@a665321:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1766576,1,krotszy-tydzien-pracy--eksperyment-ktory-sie-sprawdza-w-nowej-zelandii.read

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1395764,nowy-model-pracy-4-dni-szesciogodzinna-dniowka-kilka-miesiecy-urlopu.html

Microsoft (w szwecji) to chyba korpo, a testował coś takiego u siebie i przy tym zostają :)

Więc nie wiem czy ta Twoja teza jest słuszna. Może debile by tak robili
@lewymaro: @Gaku745:

W tamtych czasach alternatywą było #!$%@? 14h całą rodziną w polu za śmieszne pieniądze/utrzymanie. Kapitalizm spowodował znaczne podniesienie jakości życia przeciętnego człowieka (jest to udokumentowane badaniami, w razie chęci je podeślę), bo pracowałeś tyle co wcześniej, ale w lepszych warunkach i mogłeś gromadzić majątek, a więc kupić sobie własny kawałek ziemi i postawić na nim dom - coś, co jeszcze 10 lat wcześniej zwykłemu chłopu się nie mieściło
jedna firma w jednym kraju. To jest ciekawostka a nie argument


@a665321: Wysłałem Ci 2 przykłady, ale brakło Ci sił na kliknięcie we wszystkie linki. takich przykładów jest więcej, chociażby 2 firmy znam w austrii, które eksperymentują z takim podejściem, moja firma (5 osób zatrudnionych) testuje takie podejście i jeszcze znam 3 firmy w polsce.

Ta wypowiedzią sugerujesz, żeby badania, czy dana forma pracy działa czy nie sprawdzać od razu globalnie?
@a665321: tak samo znam 3 firmy + moja, które praktykują całkowicie asynchroniczną pracę. I wnioski są takie, ze to nie jest dla wszystkich.

Rozumiem, że Twoim zdaniem, żeby jednoznacznie stwierdzić czy to ma sens, musza to wprowadzić wszyscy i zobaczymy "czy ustanie" XD

To samo z 6 godzinnym tygodniem pracy. U mnie w firmie to działa lepiej niż 8 godzinny. u mojego znajomego lepiej działa 5 godzinny, u nas nie.

Więc
@martwykotek: napiszę inaczej:
wypowiedź 1: nie pracujemy już po 12 godzin dziennie nie dzięki prawom pracy ale dlatego że udowodniono że praca po 5-6 godzin jest efektywniejsza
wypowiedź 2: to dlaczego pracujemy 8 godzin, czyli tyle ile pozwala prawo pracy a nie te 6 godzin?
wypowiedź 3: i dodatkowo znam osobę która nie pracuje 8 godzin
???

Więc nie wiem jak prawa pracy miałyby spowodować, ze pracowaliby nasi pracownicy 12h, kiedy
@lewymaro: ludzie pierwotni, żeby utrzymać siebie i swoje rodziny w czasach gdzie każdy sam musiał zdobywać pożywienie pracowali średnio 3 godziny dziennie. Dzisiaj mamy tyle ułatwień a pracujemy kilka razy dłużej. To pokazuje że wraz z postępem coraz bardziej jesteśmy ograbiani, biedni biednieją a bogaci się bogacą. Społeczeństwo jest zniewalane coraz mocniej, na coraz mniej coraz ciężej musi pracować.
skoro lepiej pracują pracownicy umysłowi przez 5-6 godzin, dlaczego w 99% firm pracują po 8 godzin? Stąd wniosek, że gdyby nie prawa pracy, pracowaliby jeszcze dłużej


@a665321: Ale nie we wszystkich firmach tak jest. Dlaczego Tak doskonale Ci idzie generalizowanie w jedną i drugą stronę?

Nie jesteś w stanie pojąć, że dla różnych przypadków wyglądałoby to różnie? Albo wóz albo przewóz. Nieźle, ze skrajności w skrajność.

A Ty swoje przekonanie opierasz
@lewymaro: gdyby nie zakaz pracy dzieci to może by ogarniały jakieś tematy w Chinach Ludowych a tak to umierały z głodu w szkołach. To kapitalizm dał możliwość niepracowania dzieciom po tysiącach latach pracowania przez dzieciaki. A nie jakieś strajki, bo co ze strajkowania jak system nie mógłby sobie pozwolić na odpuszczenie pracy dzieci a i tak by odpuścił? A wiem co, dzieci umierające z głodu w Chinach.
w ilu procentach firm jest czas krótszy niż ustawowe 8 godzin


@a665321: Pewnie. <1% bo to jest dopiero testowane.

Ile procent firm wykorzystywało AI 10 lat temu?

Twoją logiką to powinniśmy AI 10 lat temu #!$%@?ć do kosza, bo mało kto tego używa, waskie zastosowania, po co to wdrażać?

To samo z pracą zdalną. Rok temu używało tego <1% firm.

W tym roku firmy (Jak santander Bank Polska), który nie chciał
@lewymaro: Jak wprowadzicie pensje minimalną na poziomie 10zł za godzinę, to nie dość że biznesy upadną, ludzie będą zwolnieni, wszystko zdrożeje, to jeszcze bezrobocie będzie wynosiło 95%

A co to komu przeszkadza że ja płącę za strzyżenie mojego trawnika 10gr za godzinę? Przecież ten głodny biedak może w każdej chwili zmienić pracę na lepiej płatną. A tak, nie ma sprawy, już mu nie zapłacę i zdechnie. Cholerny interwencjonizm państwowy.
Twoją logiką to powinniśmy AI 10 lat temu #!$%@?ć do kosza, bo mało kto tego używa, waskie zastosowania, po co to wdrażać?


Gdyby ludzie szli Twoją logiką, to jeszcze nosilibyśmy cegły na plecach


@martwykotek: nie wiem czy to mogę prościej napisać - o ile państwo nie wprowadzi tego przepisami, do usranej śmierci będziemy #!$%@?ć 40 godzin tygodniowo
nie wiem czy to mogę prościej napisać - o ile państwo nie wprowadzi tego przepisami, do usranej śmierci będziemy #!$%@?ć 40 godzin tygodniowo


@a665321: Masz rację, uniwersalne rozwiązania dla kazdej firmy istniają, bo czym się różni praca programisty, konkstruktora od pracy pani w Lidlu, czy kasjera w kinie, co nie?

Mam nadzieję, że wejdzie ta ustawa likwidująca biedę, bo to niemoralne, zęby państwo nie mogło uregulowac, zeby nikt nie był biedny